Hned čtyři jezdci jeli z Evropy do Jižní Ameriky na Rally Argentina jen kvůli tomu, aby si projeli v rámci seznamovacích jízd tratě s výhledem na příští rok.
Kris Meeke toho v posledních několika dnech musel stihnout opravdu hodně. Severní Ir se napřed zúčastnil prvního testu nové zbraně Citroënu pro příští sezonu, modelu C3 WRC (více zde). O dojmech Meekea z testů jsme psali zde a hodnocení šéfa týmu, Yvese Mattona, jsme popisovali zde. Po testech pospíchal hned na letiště, aby chytl let do Argentiny. Loňský vítěz Rally Argentina si totiž letos zcela pochopitelně nechtěl nechat v rámci přípravy na svůj návrat v příštím roce s novým speciálem ujít alespoň seznamovací jízdy na Rally Argentina.
Meeke ale nebyl jediným, kdo kvůli seznamovačkám letěl do Argentiny. Také Toyota vyslala do Jižní Ameriky dva piloty - Juhu Hänninena a Teemu Suninena, aby se podívali na jednotlivé zkoušky a podmínky v Argentině. Ze stejného důvodu byl v Argentině také tovární jezdec Škody Motorsport, Esapekka Lappi. O tom se dost spekuluje, že by se mohl příští rok po vypršení smlouvy se Škodou připojit k Toyotě v MS.
O testy nového Citroënu C3 WRC se ve Francii zatím stará Craig Breen. To může naznačovat, že s ním Citroën v roli závodního jezdce pro příští rok nepočítá (jinak by letěl do Argentiny s Meekem), nebo se prostě Citroën jen rozhodl upřednostnit testy před vysláním Breena do Argeniny.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.