Rally Monte Carlo je za dveřmi a tovární týmy během tohoto týdne testují před Rally Monte Carlo. Pro všechny již jde o druhé kolo testů, to první proběhlo již před Vánocemi. Během tohoto týdne se změnilo počasí, takže zatímco ti, co jezdili zkraje týdne, měli suchý asfalt, zbytek jezdil na sněhu.
Robert Kubica, Ford Fiesta RS WRC:
Eric Camilli, Ford Fiesta RS WRC:
Dani Sordo, Hyundai i20 WRC (v prvním dnu havaroval):
Mads Ostberg, Ford Fiesta RS WRC:
Lorenzo Bertelli, Ford Fiesta RS WRC:
Jari-Matti Latvala, Volkswagen Polo R WRC:
Thierry Neuville, Hyundai i20 WRC:
Ott Tänak, Ford Fiesta RS WRC:
Sébastien Ogier, Volkswagen Polo R WRC:
Bryan Bouffier, Ford Fiesta RS WRC:
Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC:
Hayden Paddon, Hyundai i20 WRC:
Kris Meeke, Citroën DS3 WRC:
Stéphane Lefebvre, Citroën DS3 WRC:
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.