Prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt svolává na středu 9. září do Ženevy schůzku s činovníky komise FIA ohledně bezpečnosti v rally
Cílem setkání je přezkoumat nedávnou tragickou nehodu ve Španělsku a vyhodnotit všechna další možná opatření na podporu a posílení úsilí organizátorů ve vztahu jak k bezpečnosti diváků rally, tak k jezdcům.
O výsledku jednání vás budeme informovat.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.