Bývalý pilot WRC, Markko Märtin, podporuje další růst svého krajana, Otta Tänaka. Úspěch z Polska je dle něj dnes již minulostí, je třeba hledět dopředu.
Vítěz několika soutěží WRC, Markko Märtin, je názoru, že jeho krajan, Ott Tänak, musí udělat další krok dopředu, pokud chce o nadcházejícím víkendu ve Finsku zopakovat svůj výkon z Polska. Estonec v Polsku bojoval zkraje soutěže o vítězství, nakonec bral třetí místo.
Dle názoru Märtina má Tänak na soutěži v okolí finského města Jyväskylä ve srovnání se svými soupeři nevýhodu, s Fiestou RS WRC oproti konkurentům nemá ani zdaleka tolik zkušeností na rychlých finských cestách.
S WRC zde jel v minulosti jen jednou a to v roce 2012. V následujícím roce na startu nebyl vůbec a vloni jsme jej mohli ve Finsku vidět za volantem vozu Ford Fiesta R5. "Bude pro něj těžké najít vysokou rychlost vozů specifikace WRC. Ott byl možná názoru, že Fiesta R5 je rychlá, ale s TOP autem nemůžete nic porovnávat. S těmito auty jsou skoky mnohem delší!" říká Marko Märtin.
"Polsko bylo naproti tomu rovinatým terénem a nové cesty byly novinkou pro všechny," porovnává Märtin. I přesto je však pětinásobný vítěz soutěže WRC názoru, že Tänak by na vítězství pomýšlet měl a rozhodně by neměl jet jen na dojetí na bodech. "Finsko bude o hodně těžší než Polsko, ale proč by se neměl pokusit o vítězství? Minimálně by to měl zkusit."
"Polsko je teď minulostí. Ott ve Finsku bude začínat opět s nulou. Nikoho už nezajímá, co se stalo v Polsku. Vzpomínám si na to, jak jsem vyhrál ve Finsku. Na další soutěži v Austrálii jsem si myslel: 'To bude jednoduché, žádný problém'. Ale nebyli jsme nikde. Ostatní kluci chtěli odplatu. Tak to bude i u Otta."
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?