Khalid Al Qassimi se letos poprvé představí ve WRC v nadcházející soutěži v Argentině.
Khalid Al Qassimi, který do týmu Citroën Racing přináší sponzorské peníze z Abú Dhabí, se pro čtvrtý podnik letošní sezony WRC připojí ke stabilním jezdcům týmu, Krisi Meekeovi a Madsi Ostbergovi. Jezdec z Emirátů bude pochopitelně pilotovat také speciál DS 3 World Rally Cars.
Bude se jednat o první start Al Qassimiho v Argentině a bude jedním ze 14 přihlášených vozů specifikace WRC ze startovní listiny čítající 60 vozů, mezi které patří i jezdcí startující v rámci šampionátu FIA Codasur, což je regionální šampionát, a Argentinského národního šampionátu.
Někteří z těchto jezdců se zúčastní všech zkoušek, které jsou během čtyř dní v plánu, dovoluje jim to totiž nové pravidlo, které platí pro WRC soutěže mimo Evropu. Ostatní budou startovat v separátní soutěži čítající první tři dny.
I ve WRC2 se můžeme těšit na slušnou konkurenci v čele s Jarim Ketomaa (Ford Fiesta R5), Nicolasem Fuchsem (Fiesta R5), Yurym Protasovem a Abdulazizem Al-Kuwarim (oba Fiesty RRC). V Argentině uvidíme také vítěze WRC2 z Rally Monte Carlo, Stéphana Lefebvra, který je přihlášen s Citroënem DS 3 R5. Francouz ale nebude do šampionátu bodovat, protože Argentina není mezi jeho nominovanými podniky.
Na startu také uvidíme bývalého jezdce Munchi World Rally Teamu, Federica Villagru, a druhého muže PWRC roku 2012, Marcose Ligata.
Khalida jsme v minulosti mohli vídat také s Fordem, pak si ale plácnul s Citroënem a začal ho sponzorovat, zde Rally Deutschland 2010
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.