Od Rally Portugal by měla vyjet DS 3 WRC s inovovaným designem. Kromě dalších technických novinek připravil tým také změnu v aerodynamice vozu.
Pouze Volkswagenu se povedlo hned od startu sezony 2015 vyjet s kompletně novým vozem. Citroën se koncentroval na to, aby měl pro začátek sezony připravený nový motor, který pochází z WTCC (stále ale jde 1,6l s turbem). Protože jsou ale v rally použité pro motor jiné uchytné body, inženýři museli navrhnout nový blok motoru.
Kromě toho obsahoval tento první krok modifikace auta také novou zadní nápravu a upravené zadní přítlačné křídlo. Po návratu do Evropy bude následovat další vývojový krok auta. Tým chce získat více přítlaku na přední nápravu, nasadí tedy novou nápravu a také změní aerodynamicku v přední části auta.
Ta půjde poznat nejenom podle upraveného předního nárazníku, ale změněny budou také přední blatníky. Ty poměrně silně připomínají řešení z Volkswagenu Polo R WRC. Poslední vývojový krok je v plánu zhruba na polovinu sezony - sestávat se bude z vylepšeného podvozku. Pak už by měli Mads Ostberg a Kris Meeke dostat opravdu účinnou zbraň proti továrním Volkswagenům.
Citroën upravený vůz testoval v Portugalsku, na video se můžete také podívat:
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?