Andreas Mikkelsen přiznal, že po příjezdu do servisu nedokázal udržet svoje emoce po prohrané bitvě o vítězství s Ogierem. S odstupem času si ale Nor uvědomuje, že je i mistr světa porazitelný.
Tlak na Mikkelsena byl v poslední etapě Rally Sweden obrovský. Až po příjezdu do servisní zóny v Hagforsu byl schopný promluvit o jednom z nejnapínavějších finišů v historii vůbec, kde nakonec vítězství připadlo Sébastienu Ogierovi a druhé místo si odváží Thierry Neuville.
"Když jsem dojel do cíle zkoušky, tak jsem byl hodně zklamaný. Ale ne tak, jako když jsem dojel do servisu. Když jedete zpět do servisu, tak se dostaví všechny ty emoce a začnete přemýšlet o tom, co se stalo. Pak je to opravdu těžké. Rozhodli jsme se, že na posledním testu pojedeme na maximum, abychom zkusili vyjet první vítězství.
Začali jsme opravdu dobře, ale pak jsem na konci udělal chybu, která byla opravdu devastující. Když jste zaseknutí v bariéře, tak si nestačíte uvědomit, co se vlastně stalo. Zadní částí auta jsme trefili bariéru, náraz poté poslal do sněhu předek. Nohu z plynu jsem nesundal, abychom se z toho dostali, jenže jsme se ještě víc zahrabali.
Mikkelsen již nechce hrát u Volkswagenu třetí housle, ale chce bojovat s Ogierem o vítězství
Naštěstí tam bylo dost diváků, kteří nás dostali zpět na trať. Ještě nikdy jsme nebyli tak blízko vítězství, ale jsem si jistý, že už není daleko. Zkušenost z boje o vítězství a z toho, když jsem bránil své vedení, je pro mě absolutně nová. To si odnesu do dalších soutěží. Pokud se znovu dostanu do takové situace, pak ji snad zvládnu lépe.
Jsem si ale jistý, že mohu porazit Seba [Ogiera]. Také vím, že jsme schopni po dobu celé soutěže vyvinout tlak. Je určitě těžší, když máte náskok 20s a musíte jej bránit, než když jste 20s za někým a útočíte. Lovec jede prostě flat-out, lovený musí zvolit riziko, které je ochotný podstoupit. Hlavním cílem ale není vítězství, nýbrž vylepšení 3. místa v celkovém hodnocení. Daleko raději bych ale postoupil ještě o další příčku výš."
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?