Ogier, Protasov a Bertelli dostali podmíněnou dvouminutovou penalizaci

Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien
Ogier, Sebastien - Ingrassia, Julien, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 14. února 2015 21:50
Sdílej:

Mistr světa, Sébastien Ogier, dostává od komisařů Rally Sweden podmíněnou dvouminutovou penalizaci za překročení rychlosti během seznamovacích jízd. Francouz nedodržel silniční limity hned sedmkrát!

Komisaři udělili Sébastienu Ogierovi podmíněnou penalizaci dvou minut. Pokud by podobný prohřešek (překročení limitů během seznamovacích jízd) zopakoval jezdec Volkswagenu do 13. února 2016 ještě jednou, pak penalizace v dané soutěži okamžitě vstoupí v platnost. 

Během seznamovacích jízd ve Švédsku byl rychlostní limit 70 km/h. Francouz mimo to obdržel pokutu ve výši 1 232,50 EUR. Ta se vypočítala tak, že za každý kilometr, o který překročil limit, zaplatil 25 EUR.

Ogier ale nebyl jediný, kdo se takto provinil. Mezi další jezdce, kteří se dopustili stejného prohřešku, se řadí Yuriy Protasov (18 překročení!), Lorenzo Bertelli (7), Michal Solowow (4) a Max Rendina (3). I oni obdrželi stejnou podmíněnou dvouminutovou penalizaci.

Kris Meeke byl přistižen dvakrát při překračování rychlostního limitu, avšak jezdec Citroënu dostal jen finanční pokutu.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?