Nejlepší výsledek sezony zajela na předposledním sprintu sezony v Jeseníkách posádka JP Motorsport teamu ve složení Jaroslav Pešl – Roman Pešek. Valaši jedoucí tradičně s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX skončili ve své třídě 3 na druhém místě a celkově jim patřila desátá příčka. Body mají o to sladší příchuť, že na třetího Tomáše Růžičku měl Pešl v cíli tři vteřiny.
V doposud odjetých závodech MČR ve sprintu Pešl s Peškem jen jednou nedojeli, a to na Kopné. Jinak vždycky atakovali první trojku ve třídě nebo lépe. Na Valašce to byl bronz, pak přišla zmiňovaná Kopná a karambol, poté čtvrté místo v Pačejově, třetí pozice ve Vyškově a ještě o stupínek lepší to bylo v Jeseníkách, kde brala posádka JP Motorsport teamu stříbro ve třídě. Pešl sice začal třemi čtvrtými místy ve třídě, ale ze zbylých pěti zkoušek byl třikrát druhý a dvakrát třetí, a to celkově stačilo na parádní druhé místo. „S výsledkem jsme určitě spokojeni. Hlavně se nám, kromě Kopné, daří konstantně dojíždět do cíle a jak se říká, cíl rally je až v cíli,“ hodnotil Rally Jeseníky polito posádka Jaroslav Pešl.
Druhé místo je pro Pešla s Peškem o to cennější, že se díky němu udrželi reálně ve hře o celkové druhé místo ve své třídě. „Momentálně jsme průběžně třetí. Aniž bychom chtěli nějak zbytečně kalkulovat, tak víme, že v posledním podniku musíme skončit jakkoliv před Lumírem Firlou a budeme celkově druzí. A to určitě je solidní motivace,“ přiznává Jaroslav Pešl.
Právě poslední šestý podnik sprintového šampionátu, který se pojede 18. října ve Vsetíně, rozhodne o tom, jak celá sezona nakonec dopadne. „Karty jsou rozdány a my víme, jak musíme dojet, jestli chceme stříbro. Na závod se moc těšíme. Je to doma a chceme se na závěr sezony ukázat fanouškům. Bude nutné zvolit nějaké akorátní tempo, aby to nebylo moc riskantní, ale taky ani příliš pomalé. Každopádně bude Vsetín jako vždy zajímavý,“ těší se na šestý sprint sezony Jaroslav Pešl.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?