Navzdory zisku podiového umístění z Argentiny chce Kris Meeke volit na Rallye Italia Sardegna opatrný přístup.
Pilot Citroënu získal v Jižní Americe své letošní druhé podiové umístění poté, co jsme první den soutěže mohli vidět několik odstoupení a Severní Ir se tak dostal na průběžnou podiovou příčku. Pak už si prozíravou jízdou svoje umístění udržel až do cíle. Pro Meekea bylo velice důležité vyvarovat se další chyby poté, co ve Švédsku, Mexiku i Portugalsku chyboval. Na Sardinii tedy chystá stejnou taktiku jako pro Argentinu.
"I když na Sardinii mohu trochu těžit z mých dřívějších zkušeností, tak k tomu chci přistoupit stejně jako v Argentině. Pojedu stejným způsobem a uvidíme, jak to dopadne v cíli. Je třeba, abych pokračoval stejným stylem, dokud nezískám veškerou svoji důvěru," řekl Kris Meeke pro wrc.com.
"To podium jsme získali díky naší výkonnosti. V pátek jsem byl dostatečně rychlý na to, abych se dostal na tuto pozici, poté jsem si ji už jen držel. I přesto jsem stále ještě docela vzdálený rytmu Ogiera a Latvaly. Mám za sebou teprve pět soutěží mé první kompletní sezony, takže nemůžeme čekat, že to všechno hned přijde." Meeke sardinské tratě zná, vždyť zde startoval už čtyřikrát. Naposledy se na jihu Evropy ale představil v roce 2011 za volantem speciálu Mini John Cooper Works WRC, tehdy ale musel vzdát.
V Itálii už Meeke s vozem WRC jel, avšak před třemi roky
"Většinu těch cest už znám, ale některé speciálky se jedou opačně a pár jich také neznám. S rozpisem tam tedy začnu znovu na bílem listu papíru. Dobrý výsledek z Argentiny vás nezbytně nepřinutí přemýšlet nad honěním se za dobrým výsledkem, napřed to chce získat zkušenosti a rychlost pak přijde."
Jedna věc je ale jasná, suvenýr v podobě malé plastové podkovy, který Meeke dostal od fanouška před Argentinou, v autě zůstane. "Fungovala v Argentině, takže tam zůstane a uvidíme, jak dlouho to vydrží. Nejsem nějak zvlášť pověrčivý, ale když mě lidé podporují a jsou natolik hodní, že mi to dají pro štěstí, tak byste si to měl vzít," zakončil Kris Meeke.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?