Dnes se v Mexiku jel shakedown, na kterém byl o více než jednu vteřinu nejrychlejší tovární jezdec VW a současný vedoucí muž tabulky, Jari-Matti Latvala.
Nejrychlejším jezdcem na 6,27 km dlouhé speciálce byl pilot VW, Jari-Matti Latvala. Druhý čas zajel Kris Meeke z Citroënu, ovšem na Latvalu ztratil 1,1s. Jak už jsme se ale v minulosti několikrát mohli přesvědčit, tak výsledky shakedownu nejsou nijak směrodatné po vývoj soutěže samotné.
Výsledky shakedownu Rally Mexiko:
1. Latvala/ Anttila, Volkswagen 3:53,62. Meeke/Nagle, Citroën 3:54,73. Ogier/Ingrassia, Volkswagen 3:55,64. Mikkelsen/Markkula, Volkswagen 3:57,15. Östberg/ Andersson, Citroën 3:57,26. Hirvonen/Lehtinen, Citroën 3:58,27. Neuville/Gilsoul, Hyundai 4:00,18. Kubica/Szczepaniak , Ford 4:01,59. Atkinson/Prevot, Hyundai 4:02,810. Guerra/Rozada, Ford 4:04,411. Prokop/Tomanek, Ford 4:10,512. Evans/Barrit, Ford 4:11,4
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?