Alex Tamrazov provozuje svůj AT Rally Team na mezinárodní úrovni. Tým má ve svém vlastnictví několik Fordů Fiesta specifikací S2000 a RRC/WRC. Teď se Ukrajinec snaží přemluvit britskou značku MG ke vstupu do WRC.
MG má letos v plánu nasadit tovární tým do britského mistrovství cestovních vozů, BTCC. Pokud by byl Tamrazov úspěšný, mohli bychom vidět jejich auta ve specifikaci WRC i v MS. Tato značka není na mezinárodní úrovni neznámá. Z 80. let si pamatujeme na MG Metro skupiny B, z kraje nového tisíciletí pak na MG ZR 1600, který posléze vystřídala verze S2000.
Tamrazov usiluje o dohodu s automobilkou, jak informoval na svém facebooku. Jako základ pro speciál WRC by chtěl použít vůz MG3. Informací zatím sice moc není, ale Ukrajinec už uveřejnil fotky, jak by mohlo auto vypadat - foto 1 a foto 2.
"Fotky neunikly náhodou, chceme se dostat do povědomí. Chtěli bychom postavit MG3 WRC. Záleží na rozhodnutí zástupců značky MG," komentoval situaci jezdec. Podle něj za ním stojí několik společností, které by chtěly do podobného projektu investovat.
Jen dodejme, že MG je ve vlastnictví čínské automobilky SIAC, která v roce 2005 koupila krachující britský podnik. Ten v současnosti velké prodeje vozů nezaznamenává, což není pro projekt dobrá zpráva. Je ovšem pravdou, že o vstup do WRC by mohl mít zájem čínský vlastník, což předpovídal zhruba před měsícem i Tommi Mäkinen.
P.-G. Andersson při jednom z loňských startů s Fordem Fiesta RS WRC ukrajinského týmu
Dnes se Alex Tamrazov opět ozval pomocí sítě facebook: "Guy Jones z UK MG je zvláštní chlapík. Slíbil, že mi odpoví, ale pořád nic. Snažíme se kontaktovat čínské vlastníky MG." Proti Tamrazovovi a jeho týmu však mluví například loňské angažmá P.-G. Anderssona. Dřívější juniorský mistr se v týmu trápil s, alespoň dle jeho slov, ne přiliš dobře připraveným vozem.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?