Na start Rally Monte Carlo se postaví také Francois Delecour, který tuto soutěž vyhrál v roce 1994. Jeho cílem za volantem Fordu Fiesta RS WRC je výsledek v TOP5.
Francoise Delecoura vrcholová rally baví i v 51 letech a v lednu zkusí slavnou Rally Monte Carlo. Ford Fiesta RS WRC mu bude připravovat přímo britský M-Sport. Francouz si Monte vyzkoušel naposledy před dvěma lety. Tehdy ho sponzoroval rumunský Turistický úřad a stejně tomu bude i v roce 2014. V roce 2012 překvapil, když tento jezdec, který ve své kariéře vyhrál čtyři soutěže MS, dojel šestý.
V roce 2012 dojel Francois na Monte šestý
Také tentokrát si na sedadlo spolujezdce sedne Dominique Savignoni. A jaký je jejich cíl? "Realisticky vzato se budu snažit, abych dojel pátý, i když je to velká výzva," řekl Francois Delecour pro server Maxrally. "Minimálně můžeme z předních jezdců vypustit Sébastiena Loeba. Díky tomu jsem získal už jedno místo," dodává s úsměvem.
"Věřím, že také na Hyundai budou velké nároky, aby byli ve svém prvním Monte konkurenceschopní. Známe tedy naše přímé rivali. Pokud to pro nás půjde dobře, tak můžeme být pátí. Budu se také snažit vytěžit něco z aktuální situace. Miluju tuto rally a už se na ní těším." Francois Delecour jel naposledy celou sezonu ve WRC v roce 2002, okolo rallysportu se ale pohybuje stále.
Francois je stále fit, tato fotka pochází z kraje letošního roku
V minulých dvou letech tento Francouz vyhrál národní šampionát v Rumunsku. Párkrát se také objevil v ME. Každopádně do Rally Monte Carla odstartuje už po sedmnácté! V roce 1994 na jihu Francie triumfoval za volantem Fordu Escort RS Cosworth. Zkraje ledna je naplánován test Fiesty RS WRC.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?