Robert Kubica na Wales Rally GB vyletěl z trati i podruhé. Dřívější pilot F1 a letošní vítěz WRC2 tak zažívá těžký světový debut s vozem specifikace WRC.
Debut Poláka s WRCčkem skončil již dvakrát mimo trať. Napřed jezdec podcenil přilnavost na RZ4, probrzdil a šel ven z trati, kde skončil na střeše. Mechanici ale v pátek večer vše stačili vyřešit a Kubica tak mohl jet i v sobotu. Moc se ale nesvezl, když se z trati poroučel už na druhé zkoušce dne. V RZ11 (Dyfi) šel v jedné pravé zatáčce po asi 3,7 km ven z trati.
Jeho Citroën DS3 WRC přistál mezi stromy, on i jeho spolujezdec Michele Ferrara, zůstali naštěstí nezraněni, ačkoliv jejich speciál zůstal stát asi 60 metrů od trati. "Trefili jsme velký kámen, věřím, že došlo k nedorozumění v rozpisu. Na jednom místě, kde jsem měl už brzdit, jsem jel na plný plyn. Když jsem viděl zatáčku, tak už bylo pozdě. Snažil jsem se to zachránit, ale rozdíl v rychlosti byl až moc velký," řekl Robert Kubica pro wrc.com.
Ve Walesu jede Kubica s Ferrarou, se kterým komunikuje italsky, poprvé. Běžně ale letos startoval s Maciekem Baranem, se kterým mluvil polsky. Šampion WRC2 si tak musel rychle zvyknout na nový italský rozpis. Moc kilometrů ale nenajel. "Pro mě to byla těžká rally, protože jsem moc kilometrů s novým co-pilotem neujel."
"Pro mě ani pro mého navigátora to nebylo moc jednoduché. Neměli jsme také moc štěstí, ale to k tomu patří. Včera jsem udělal chybu na bahnité cestě a poroučeli jsme se z trati. Dnes to byla porucha v komunikaci. Je to zklamání, protože jsme zde chtěli získat zkušenosti a místo toho jsme dvakrát skončili mimo trať," zakončil Kubica, jehož budoucnost je stále otevřená.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?