Po závěrečných šesti večerních rychlostních zkouškách se stal již poosmé vítězem Ypres Rally domácí Freddy Loix.
Po 14 rychlostních zkouškách zbývalo do cíle celé Ypres Rally ještě šest měřených úseků, které byly vyplněné jednou servisní zastávkou. Následující čtyři rychlostní zkoušky před servisní zastávkou nic na pořadí na čele nezměnily. Tlak Breena na Bouffiera byl stále velký, ale mladý Ir se dopustil několika jezdeckých chyb a naopak Bouffier si připsal celkem tři nejrychlejší časy a jeho náskok na Breena byl půlminutový. Freddy Loix si stále s přehledem jel pro vítězství. Boj probíhal o čtvrté místo mezi domácími jezdci Lefeverem a Vannestem. Před posledními dvěma zkouškami měl šest vteřin k dobru Vanneste. První desítku uzavírali Tonda Tlusťák s Janem Škaloudem.
Poslední dvě rychlostní zkoušky přinesly velké drama. Především poslední test soutěže byl velkou pohromou pro několik jezdců z první desítky. Nejprvě totálně shořela Fiesta S2000 Mikka Pajunena a následně totálně shořela 207 S2000 domácího Vannesteho, jenž držel čtvrté místo. Aby toho nebylo málo, tak do příkopu spadl i Craig Breen. Nakonec byla poslední rychlostní zkouška anulována a z osmého vítězsví na Ypres se raduje Freddy Loix. Druhé místo patří po zásluze Bryanu Bouffierovi a třetí Craigu Breenovi. Naši Antonín Tlusťák s Janem Škaloudem obsadili deváté místo.
Geko Ypres Rally 2013:1. Freddy Loix - Fréderic Miclotte (Škoda Fabia S2000) 2:32:19,4 hod.2. Bryan Bouffier - Lara Vanneste (Peugeot 207 S2000) +1:21,0 min.3. Craig Breen - Paul Nagle (Peugeot 207 S2000) +1:52,5 min.4. Andy Lefevere - Andy Vangheluwe (Mitsubishi Lancer Evo X R4) +6:36,4 min.5. Hermen Kobus - Erik de Wild (Ford Fiesta S2000) +6:41,2 min.6. Michal Solowow - Sebastien Rozwadowski (Ford Fiesta RRC) +7:00,0 min.7. Melisa Debackere - Cindy Cokelaere (Peugeot 207 S2000) +9:38,5 min.8. András Hádik - Krisztián Kertész (Subaru Impreza STI R4) +10:09,3 min.9. Antonín Tlusťák - Jan Škaloud (Škoda Fabia S2000) +10:25,6 min.10. J-M Leandri - Fabrice Gordon (Peugeot 207 S2000) +11:12,7 min.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?