FOTO; Tak jak bylo už dopředu avizováno, v předvečer Rally Portugal prezentoval Citroën nový model DS3 RRC. Vůz by měl být pro zákazníky dostupný na konci roku.
Citroën před startem pozval novináře a hosty do svého hospitality, aby jim prezentoval novou DS3 R5. Zvenku se nový vůz velmi podobá stávajícímu RRC. Vůz měl zatmavená okna, to znamená, že Francouzi zatím nechtějí, aby konkurence mohla od jejich verze něco okoukat.
Vývoj auta zatím probíhá, společných dílů mezi DS3 R5 a 208 T16 bychom nalezli celých 80 %. "Zbytek má za následek rozdíl v konstrukcích obou sériových aut," vysvětluje technický ředitel Citroënu, Xavier Mestelan-Pinon.
První soutěžní ostré kilometry by měla 280 koňová DS3 R5 zažít zkraje října na Francouzské rally v rámci MS. "Vývoj běží na plné obrátky. Kvůli předpisům, které neumožňují po homologaci měnit moc dílů, chceme využít vývoj vozu až do posledních chvíle. Homologace by tak měla proběhnout až na podzim," pokračuje šéf Citroënu, Yves Matton.
Na novou DS3 R5 se podívejte zde a zde.
(zdroj: www.planetemarus.com a www.rallye-magazin.de)
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?