Při třetí soutěži MS usedne do továrního Citroenu DS3 WRC taktéž Chris Atkinson.
Třetí soutěží mistrovství světa v rally bude Mexická Rally. Na start této soutěže se postaví i Australan Chris Atkinson a to za volantem továrního Citroenu DS3 WRC, kde zastoupí Khalida Al-Qassimiho, jenž se soutěže nemůže zúčastnit. Atkinson rovněž minulý týden jeden den v Portugalsku testoval DS3 WRC, ale podmínky nebyly zrovna ideální. "Bohužel počasí nebylo moc dobré. Pořád pršelo, takže to není moc dobrá příprava na prach a teplo, které očekáváme v Mexicu. Naštěstí auto znám již z loňského roku, z Finské Rally, takže to bylo spíše o sžití, najetí dalších kilometrů a trochu poupravit setup," říká Chris Atkinson.
"Auto bylo už dobře nastavené, takže bylo poznat, že Mikko udělal velký kus práce. Mikko testoval den před námi na suchu a ukázal nám správné nastavení auta. Tím pádem jsem setup ani moc nepozměňoval," dodává Atkinson. Atkinson dokázal být v roce 2008 v Mexicu dokonce na druhém místě, kdy hájil tovární barvy Subaru. V loňském roce usedl za volant Fiesty a soutěž pro něj skončila předčasně kvůli poškozenému zavěšení.
"Myslím, že tato soutěž vyhovuje mému jezdeckému stylu. Vždycky jsem měl v Mexicu slušné výsledky a v loňském roce jsme zde dokonce vyhráli jednu zkoušku. Doufám, že odvedu dobrou práci a získám nějaké body pro tým. Našim cílem je top 5. Rád bych se také vrátil do MS na plný úvazek a možnost řídit tovární DS3 je pro mě super příležitost. Rád bych se zúčastnil ještě pár soutěží letos. Budeme si muset ještě počkat a uvidíme," říká ke své budoucnosti Chris Atkinson.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?