Dalo by se napsat, první mise splněna. Posádka Martin Rada – Jaroslav Jugas ve večerních hodinách pokořila Monte Carlo a před poslední etapou „Nocí dlouhých ohňů“ figuruje na 28. místě absolutní klasifikace.
Ve třetí etapě, která posádky nasměrovala do Monaka, museli Rada s Jugasem zdolat tři testy o celkové délce 92 km - St. Jean en Royans, St. Nazaire le Desert a legendární Sisteron.
„V úvodní zkoušce to byla nádhera. Jen chvilku se jelo po asfaltu, pak už následovala jen krásná klouzačka v bílém království. Jen v některých sjezdech jsme vsadili na jistotu, neboť hodně klouzala záď alfy, což se odrazilo na dosaženém čase. Chuť jsme si spravili na druhém testu, který byl směsicí ledu, sněhu, štěrku a mokrých pasáží. Podmínky se měnily každou zatáčkou,“ vrací se ke třetí etapě Martin Rada.
Vrcholem dne byl slavný Sisteron (36,70 km), který byl naopak víceméně bez sněhu.
„Kromě pěti šesti kilometrů se jelo na suchu. Dokonce jsme zvažovali vzít si do rezervy slick, ale naštěstí jsme to zavrhli. Těch pět kilometrů bylo opravdu drsných a bez hrotu bychom tam s dvoukolkou neprojeli. Opravdu i třetí den byl velmi náročný, navíc nás čekal dlouhý přejezd a do Monte Carla jsme dorazili až kolem dvacáté hodiny,“ doplňuje pilot Alfy Romeo.
Dnes čeká na dvojici AGROTEC racing teamu poslední etapa s pěti rychlostními zkouška (108,5 km).
„Samozřejmě se nahoru na Col de Turini a na Luceram těšíme. Letos se jede Turini hned dvakrát v první sekci, pak ještě oba testy absolvujeme v noci. Stále tyto zkoušky považuji za jednu z nejnáročnějších částí Monte, a tak ještě není úplně vyhráno. Navíc tady v Monaku prší, takže nahoře očekávám sněžení…,“ přiznává Martin Rada.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?