M-Sport oznámil, že pojede šampionát ME s Fiestou R5. To by mohlo zvýšit zájem značek o start v ME.
Malcolm Wilson potvrdil, že M-Sport nasadí v budoucí sezoně minimálně dva vozy Fiesta R5 do většiny soutěží ME. V tomto případě se nebude jednat o tovární tým, navíc když se Ford stahuje i z MS, ale o soukromou záležitost M-Sportu. Zpočátku by britský tým měl nasazovat Fiestu S2000, ale jakmile bude homologovaná a otestovaná Fiesta R5, tak dojde ke změně vozu.
"Asi nepojedeme kompletní sezonu, ale chtěli bychom nastoupit do možná největšího počtu soutěží a s co možná největším počtem vozů. Změny v organizaci ME nás k tomuto kroku motivovali a jsem si jistý, že s novým promotérem - společností Eurosport, čekají tuto sérii dobré časy," říká Wilson.
Očekává se, že také Peugeot nasadí svoji 208 R5 do ME, navíc Citroën by měl nejpozději na konci příští sezony následovat. Navíc mohou v tomto šampionátu nastupovat v hojných početech vyrobené vozy S2000 a RRC. Navíc mezi odborníky kolují zvěsti, že R5 staví také Toyota a Renault. Takže ve zkratce: Výběr z prvořadých vozů by měl být opravdu velký.
"Ford by měl mít jako první výrobce homologované auto kategorie R5 - snad už zkraje roku 2013. Peugeot a Citroën by to také měli stihnout v roce 2013. Odhaduji, že Škoda počká až na nový model Fabie, takže nejdříve v roce 2014," odhaluje Jean-Pierre Nicolas, manažer IRC.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.