Sébastien Ogier pobavil fanoušky DTM, kteří se přišli podívat na víkendový závod na německém Nürburgringu, když se jim předvedl ve Volkswagenu Polo R World Rally Car.
Sébastien Ogier, který den předtím dojel čtvrtý ve Volkswagen Scirocco R-Cupu, pobavil diváky, když jim na Nürburgringu předvedl vůz, se kterým se značka od příští sezony chystá do World Rally Championship. Během jeho demonstračních kolo došlo i na vytáčení koblih. Bývalý juniorský mistr světa je momentálně však již v Trieru, kde se připravuje na seznamovací jízdy před Rally Deutschland, která se jede již tento víkend.
Se svým spolujezdcem, Julienem Ingrassiou, se představí v rámci přípravy na příští sezonu, ve které by měl VW nasazovat snad tři Pola R WRC do MS v rally, za volantem Škody Fabia S2000. Sébastien Ogier vloni v Německu za volantem Citroënu DS3 WRC vyhrál. "Samozřejmě se budu opět snažit dojet první v mé kategori, ale celkově je to těžké odhadovat. Nikdy to nebyla moje nejoblíbenější rally, ale vždycky jsem zde měl dobré výsledky. Vyhrál jsem zde v juniorech [JWRC], pak jsem dojel na podiu a pak zvítězil ve WRC, takže moje výsledky byly vždy dobré a snad v nich budeme pokračovat. Pro tým bude důležité získat dobrý výsledek.
Sébastien Ogier s Citroënem C4 WRC v Německu 2010
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.