Posádka továrního týmu ŠKODA Motosport Hänninen s Markkulou byla nejrychlejší v devíti rychlostních zkouškách, přesto končí po smolném průběhu na Madeiře až sedmí.
Rally Madeira, sedmý podnik evropského šampionátu, přinesla notnou dávku zklamání pro jeho vedoucí posádku Juho Hänninena s Mikko Markkulou. I když finští piloti týmu ŠKODA Motorsport dlouho bojovali s nepřízní osudu, dokázali držet po celou soutěž pódiové umístění.
Až problémy s elektrikou v poslední rychlostní zkoušce celé soutěže znamenaly pád na konečné sedmé místo. Přesto však Hänninen s Markkulou dokázali navýšit své vedení v hodnocení Mistrovství Evropy.
Do poslední rychlostní zkoušky startovali Hänninen s Markkulou na třetí pozici, protoJuho Hänninen neskrýval zklamání: „Myslím, že jsme zde předvedli velmi dobrý výkon a nebýt smůly v obou etapách, mohli jsme zde bojovat o pódium. Jsme nyní samozřejmě zklamaní, byla to krásná soutěž, ale je potřeba se dívat dopředu. I nadále vedeme hodnocení Mistrovství Evropy, a to je pro celý tým nejdůležitější.“
Hänninen s Markkulou ztratili na RZ3 téměř 50 vteřin kvůli dvojitému defektu pneumatiky. I přes nepřízeň osudu svůj boj o lepší umístění nevzdali a zajeli v celkem devíti rychlostních zkouškách nejrychlejší čas.
Vítězem Rally Madeira se stal domácí pilot a loňský vítěz Bruno Magalhaes, druhý dojel jeho kolega Vítor Sá.
Evropský šampionát pokračuje na přelomu srpna a září (31. srpna – 2. září) českou Barum Rally Zlín. Soutěž je rovněž součástí šampionátu IRC a českého mistrovství. Na všech třech frontách bojuje značka ŠKODA zatím úspěšně o mistrovský titul.
www.twitter.com/motorsportskoda
www.facebook.com/motorsportskoda
www.youtube.com/motorsportskoda
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.