Šéf VW Motorsportu, Jost Capito, potvrdil, že tovární tým vstoupí do nové sezony WRC pouze se dvěma exempláři Pola R WRC.
Přitom ještě předchůdce Capita, Kris Nissen, hovořil až o 5 továrních vozech, díky čemuž by šanci dostali mladící Andreas Mikkelsen, Kevin Abbring a Sepp Wiegand. Teď ale Jost Capito oznámil, že počet továrních sedaček bude striktně omezen.
"Je zde sice určitě možnost nasadit až tři vozy, ale pouze za situace, kdy vše bude fungovat naprosto skvěle a tak jak jsme si představovali. Jestli taková situace nastane a kdy, jestli v roce 2013 nebo až 2014, to je na týmu," řekl pro německý Rallye magazin.de Capito.
"Máme zde novou vyrůstající talentovanou generaci soutěžních pilotů. Jako příklad mohu zmínit Andrease Mikkelsena, který ho prokazuje v IRC. Momentálně pracujeme s Andreasem Mikkelsenem, Kevinem Abbringem a Seppem Wiegandem. Ale rozhodně nemáme v plánu nasadit všechny tři zároveň. Když tak jednoho po druhém."
Šéf VW pro motorsport také odmítl komentovat zprávy o tom, že Jari-Matti Latvala podepsal smlouvu s německým výrobcem a stane se tak kolegou Sébastiena Ogiera: "První vůz je pilotován Sébastienem Ogierem. O tom druhém zatím nic neřekneme."
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.