Proton se o příštím víkendu vrací do SWRC

Andersson, Per Gunar - Axelsson, Emil
Andersson, Per Gunar - Axelsson, Emil, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 20. června 2012 15:33
Sdílej:

Jezdci Protonu, Per-Gunnar Andersson a Alister McRae, se o příštím víkendu opět vrátí do SWRC. Čeká je letos již druhý start na Novém Zélandu.

Poprvé od únorového startu ve Švédsku se jezdci Protonu, Per-Gunnar Andersson a Alister McRae, opět postaví na start soutěže MS. Na nadcházející soutěži MS na Novém Zélandu by britský tým chtěl opět zkusit zabojovat o vítězství. "Je skvělé opět sedět v Protonu. Jaké lepší místo než Nový Zéland by si k tomu člověk mohl předtavit?" řekl vítěz ze Švédska, Per-Gunnar Andersson, před svým třetím letošním startem v rámci SWRC (po Monte Carlu a právě Švédsku). 

"Jet ty zkoušky, to je vždycky opravdová radost a já očekávám těsný závod s ostatními jezdci. Naším cílem je další vítězství v SWRC. Přijde mi to jako věčnost od doby, co jsem si na své domácí rally mohl zastříkat si šampaňským," dodal Švéd.

Per Gunnar Andersson si ve Švédsku jede pro vítězství v rámci SWRC

I pro jeho týmového kolegu, Alistera McRae, patří soutěž na Novém Zélandu k nejoblíbenějším v kalendáři. "Nejrychlejší a nejplynulejší průběh zkoušek vám dovolí opravdu atakovat," řekl Brit, který, stejně jako Andersson, na Novém Zélandu startoval již v březnu v rámci Asijsko-pacifického šampionátu. Tehdy jezdci na žlutých Satriích Neo S2000 dojeli na druhém a čtvrtém místě.

Stalo se
Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.

Novinky ze světa EV
Xiaomi YU7

Xiaomi YU7 vypadá jako Ferrari, ujede přes 800 km a chce zničit "bestseller" Tesla Model Y

Čínská technologická značka Xiaomi oficiálně představila svůj druhý elektromobil – sportovní SUV YU7. S dojezdem přes 830 kilometrů, výkonem až 681 koní a vzhledem evokujícím Ferrari Purosangue má YU7 ambici stát se vážnou konkurencí Tesly Model Y – alespoň na domácím trhu.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Toyota RAV4 (2026): Chytřejší hybrid, až 100 km na elektřinu a technologie budoucnosti

Toyota odhalila šestou generaci svého úspěšného SUV RAV4. Vizuálně navazuje na dosavadní model, ale uvnitř přináší výrazné technologické novinky. Hybrid i plug-in hybrid slibují vyšší výkon, inteligentní využití energie podle trasy v navigaci a posun k softwarově definovanému vozu.

Novinky ze světa EV
Na mnichovském veletrhu IAA Mobility odhalí Kia svůj nejnovější model v segmentu elektromobilů.

Nová Kia EV5: Elektrické SUV s dojezdem až 720 km přijde v roce 2026

Korejská automobilka Kia rozšiřuje svou elektrickou flotilu. Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově představí nový model EV5, který se v Evropě začne prodávat začátkem roku 2026. Elektromobil nabídne dojezd až 720 kilometrů a dva typy pohonu.