Nasser Al-Attiyah toho sice nemá s Citroënem DS3 WRC moc natestováno, ale i tak věří, že jeho premiéra ve Švédsku bude znamenat úspěšný start do jeho kampaně ve WRC.
Na 8 násobného mistra Středního východu čeká letos za volantem Citroënu 12 soutěží, ale také Olympijské hry v Londýně, kde bude reprezentovat svou zemi ve střelbě ze skeetu. Jeho příprava na Londýn již začala.
"Tvrdě na to trénuji. Před dvěma týdny jsem vyrovnal světový rekord se 150 přesnými zásahy. Na světě existují pouze 3 střelci, kteří tohle dokázali. Takže to před startem Olympiády není špatné," věří v úspěch bývalý vítěz Dakaru.
Ke startu ve Švédsku říká: "Je to začátek nového dobrodružství. Být členem nejlepšího týmu na světě po boku jezdců jako Sébastien Loeb a Mikko Hirovnen je pro mě velmi vzrušující. Doufám, že toho od nich hodně naučím. Ke Švédsku přistoupím s opatrností, protože moje zkušenosti se sněhem jsou velmi omezené. Obecně se dá říct, že pocit z jízdy je podobný jako na písku nebo šotolině. Ale jezdíte v opravdu vysokých rychlostech a právě to se musím naučit."
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?