Poprvé od svého založení v roce 1973 bude mít MS v rally titulního sponzora. Rok 2012 začne pod oficiálním heslem: "WRC powered by Nokia".
Díky podpoře mobilního gigantu, společnosti Nokia, by mělo mít MS před sebou dobrou budoucnost. Ačkoliv ještě nepřišlo žádné oficiální oznámení, tak FIA již vůbec prvnímu sponzoringu v historii WRC dala požehnání. Od 1. ledna se tak můžeme těšit na nové logo MS: WRC powered by Nokia.
Vstup výrobce mobilních telefonů do světa rally následuje po jeho promeškané příložisti se smartphony a po ztrátě velké části trhu na účet společnost Apple and Co. Aby Finové zabránili dalším ztrátám, tak spojili své síly s Microsoftem a od roku 2012 chtějí zavést další revoluci, když svoje telefony začnou prodávat s operačním systémem Windows Phone 7.
I MS v rally muselo v minulých letech překousnout spoustu pádů, nicméně se vstupem Mini a Volkswagenu se blýská na lepší časy.
O možné spolupráci MS v rally a společnosti Nokia jsme psali již v červnu zde.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?