Proton by měl o Giandomenica Bassa velký zájem a učinil mu nabídku. Nyní se dostalo na veřejnost video z testů, které Ital s tímto vozem absolvoval v italském regionu Liguria.
"Vůz je velmi stabilní a dobře vyvážený. Chtěli jsme použít úsek, který velmi důvěrně znám, abych mohl tento vůz porovnávat s jinými S2000, které jsem v minulosti řídil," uvedl Basso. "Bohužel však cesta byla pod sněhem, tak jsme museli najít místo toho nějaký jiný úsek. Vůz má rozhodně potenciál a líbila se mi i práce s týmem. Jejich přivítání bylo skvělé, pracovali s velkým nasazením a jejich přístup na mě zapůsobil."
Bassovi tato nabídka přišla rozhodně vhod. Tým Abarth, ve kterém jezdil v italském mistrovství, totiž pro letošek nasazení vozů do domácího mistrovství neplánuje. Na druhou stranu v Protonu to zkoušelo už hodně jezdců se zkušenostmi i z mistrovství světa, výsledky se však dlouhodobě nedostavují. S protonem by však byla šance nastoupit do IRC. A to může být důležité závažíško na miskách vah.
"Chtěl bych se do IRC vrátit. Je to můj cíl a tento šampionát se mi líbí. Oficiálně zatím nepadla žádná dohoda, ale velmi vážně uvažuji, že příjmu to, co mi nabízejí," dodává Ital.
Zdroj: YouTube.com
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.