Legenda soutěžních tratí, čtyřnásobný světový šampión, Juha Kankkunen, se chystá otestovat novou generaci WRC.
Čerstvý držitel rychlostního rekordu na ledě, který vytvořil na zamrzlém Baltském moři za volantem šestisetkoňového Bentley Continental Supersport vybavený pneumatikami Pirelli SottoZero – doufá v novou výzvu. „Nové WRC si chci na sto procent vyzkoušet. Chci mít porovnání se starými WRC, ale nemyslím si, že je čas se vrátit na soutěžní tratě,“ prohlásil Kankkunen.Finský veterán se již jednou vrátil. V loňském roce prožil úspěšnou Finskou rally za volantem Focusu WRC a konečné osmé místo v celkovém pořadí bylo vynikajícím výsledkem přesto, že před soutěží najezdil jen 70 kilometrů. V cíli však prohlásil, že to byla s největší pravděpodobností jeho poslední světová soutěž.Kankkunen by si měl pravděpodobně otestovat Ford Fiesta RS WRC, i když jeho spojení s Prodrive by naznačovalo spíše to, že usedne za volant Mini Countryman WRC.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?