Tým Stobart nasadí do úvodní soutěže MS v automobilových soutěžích roku 2011 tři vozy Ford Fiesta WRC. Pojedou s nimi Henning Solberg, Mads Ostberg a Matthew Wilson.
Pro tým budou nové jak vozy, Fiesty WRC, tak i gumy. Po pár letech se totiž do MS vrací značka Michelin. Tým sice vyšle do soutěže tři vozy, ale na body mohou být nominovány pouze dva. Stobart poměrně nepřekvapivě vybral Solberga a Ostberga.
„Na Švédsko se velmi těším. Fiestu S2000 už znám docela dobře, při prvních dvou rallych švédského mistrovství jsem si s ní ve sněhu užil dost zábavy. Musím si zvyknout na to, že už za zadními koly nemám 300 litrový kufr. Auto má zcela jiné rozměry, než mývalo Subaru. Jinak se v něm ale cítím dobře. Zatím znám sice pouze Fiestu S2000, ale myslím, že WRC se bude chovat dost podobně. Má pouze více koní. Švédsko patří mezi mé oblíbené soutěže. Jsou zde rychlé a plynulé úseky. Myslím, že mohu divákům ukázat dobrou show,“ říká před prvním startem ve Stobartu Ostberg.
Velké zkušenosti se Švédskou rally má také Henning, který se na start postaví už po 13. S Fiestou S2000 sbíral zkušenosti již vloni: „Na sněhu se cítím nejlépe ze všech povrchů. Švédsko je tudíž perfektní místo pro start s novým vozem. Na sněhu už jsem jel s Fabii S2000 a jsem si jistý, že vše bude v pořádku. Model S2000 posílil moji důvěru a díky loňským startům s tímto vozem jsem získal spoustu zkušeností. Jsem rád, že mě bude opět navigovat Ilka.“
Pozadu určitě nebude chtít zůstat ani vloni ve Švédsku 7. Matthew Wilson: „Rok startujeme na jedné z nejrychlejších soutěží kalendáře. Je to velká výzva. Bude ale těžké vstoupit do soutěže s úplně novým vozem. Naštěstí jsem hodně novou Fiestu testoval. To by mi mohlo pomoci. Fiesta WRC má všechny dobré díly z Focusu WRC, jen je menší. Reaguje velmi dobře a udělá vše, co si přejete. Švédsko patří mezi mé oblíbené soutěže a to nejen proto, že se zde jezdí opravdu velmi rychle. Je to krok do neznáma. Sice jsme vůz před soutěží netestovali, ale to může představovat velkou výzvu.“
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?