Waldviertel Rally 2010: Vítězí Baumschlager, Waldherr podal protest

Baumschlager, Raimund
Baumschlager, Raimund, foto: www.waldviertel-rallye.at
Tomáš Urban 31. října 2010 21:06
Sdílej:

Napínavé souboje se odehrály v posledním závodě rakouského mistrovství.

Dva dny se závodilo v posledním závodě Rakouského mistrovství. První den měl mírně navrch Harrach s Lancerem EVO IX. Jen tři desetiny za ním byl Baumschlager s Fabií S2000. Dále byl Aigner s EVO X. Větší ztrátu měl Waldherr s VW POlo S2000.

Do závodu odstartovalo i několik českých posádek. Po prvním dnu byl 17. Liška, 18. Pertlíček oba s Lancery EVO X, IX. Robert Čaloun první den nedokončil, když na RZ5 skončil se svým Fordem Coswort mimo trať.

Druhý den začal nejlépe zkušený Baumschlager. Rozhodla až devátá RZ kde dostal Harrach dvanáct vteřin, které už nedokázal stáhnout. Celkově tedy zvítězil Baumschlager a stal se mistrem. Druhý skončil Harrach, který se stal vicemistrem. Třetí dojel Aigner. Waldherr, kterému šlo o titul vicemistra získal málo bodů a v tabulce tedy skončil třetí.

To ještě ale nebylo vše. Výsledky mimo prvního místa zůstávají neoficiální, protože Waldherr podal protest na Harracha (Lancer EVO IX, DiTech racing team). Předmětem protestu je technika Harracha, tedy úpravy vozu Lancer EVO IX. Celkově jde o 24 bodů, které kdyby připadly Waldherrovi, stal by se vicemistrem on.

Z českých posádek se do cíle dostal pouze na 18. místě Pertlíček a 54. byl Čaloun s Fordem (desátý v historicích). Liška odstoupil v RZ 9 na technickou závadu.

Výsledky v časech

1.Raimund Baumschlager-Thomas Zeltner A Škoda Fabia S2000 1:45:30.7 2.Beppo Harrach-Andreas Schindlbacher A Mitsubishi Evo IX +22.6 3.Aigner Andreas-Daniela Ertl A Mitsubishi Evo X A +42.5 4.Dávid Botka-Zsolt Szenner H Mitsubishi Evo IX  +2:03.3 5.Manfred Stohl-Daniela Stummer A  Mitsubishi Evo IX (CNG) +2:35.8 6.Andreas Waldherr-Bernhard Ettel A VW Polo S2000  +2:57.8 7.Mario Saibel-Ursula Mayrhofer A   Mitsubishi Evo X  +3:04.2 8.Öcsi Balázs-János Balogh H   Mitsubishi Evo IX  +3:47.7 9.Attila Rongits-László Hannus H Mitsubishi Evo IX RS  +4:16.5 10.József Trencsényi-Attila Vinoczai H  Mitsubishi Evo IX +4:57.9

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.