Rally di Como, poslední podnik CIR vyhrál velmi těsně Luca Rossetti. Druhý v pořadí Jan Kopecký ztratil pouhou jednu vteřinu. Třetí místo obsadil Alessandro Perico.
Ve druhé etapě (první zde) zbývaly na posádky čtyři měřené úseky. Start do prvního z nich vyšel nejlépe Janu Kopeckému, který dokázal úvodní vložku vyhrát o šest vteřin před Lucou Rossettim a vyhoupl se do čela právě před tohoto italského pilota. Rozdíl mezi těmito „kohouty“ činil nicotných 0,9s. Na třetí místo se vrátil Paolo Andreucci, který na „bedně“ vystřídal s problémy jedoucího Bassa, který ztratil na třináctikilometrové vložce více jak 30s. Nejdelší vložka soutěže, stejně jako v první etapě téměř třicetikilometrová La Cavargna byla na pořadu jako druhá v první sekci druhé etapy a opět notně zamíchala pořadím. Bassovi problémy na této vložce neskončily a musel ze soutěže odstoupit. Výborně zajel Alessandro Perico, který byl nejrychlejší a poskočil o tři místa v celkovém pořadí na třetí za již suverénní dvojici Rossetti, Kopecký. Prvně jmenovaný dokončil nejdelší vložku na druhém místě o 1,4s před českým pilotem a vrátil se do čela o 0,6s před závěrečnými čtrnácti a půl kilometry soutěže.Poslední sekci zahájila nejkratší vložka soutěže jen 1,5 kilometrová speciálka, kterou ovládl Andreucci před Longhim. Nejdůležitější souboj se však odehrával mezi Kopeckým a Rossettim. Na takto krátkém úseku se nedalo přepokládat, že někdo z dvojice bojující o prvenství nabere větší ztrátu. Jan Kopecký byl tentokrát rychlejší, obsadil třetí místo a snížil ztrátu na Rossettiho o jednu desetinu. Před poslední vložkou měl tak Rossetti k dobru 0,5s a o vítězi muselo rozhodnout 13,98 kilometru. Pevnější nervy měl nakonec domácí borec, který vložku vyhrál o pět desetin před Kopeckým a o jednu jedinou sekundu triumfoval ve 29. ročníku Rally di Como. Třetí místo obsadil v poslední vložce stějně jako v celkovém pořadí Alessandro Perico.Velmi vyrovnaná a dramatická poslední soutěž CIR nám tak rozluštila tajenku, kdo obsadí druhé a třetí místo za již jistým šampiónem Andreuccim. Vítězstvím v soutěži si stříbrný věnec uhájil Luca Rossetti před českým pilotem Janem Kopeckým, pro kterého je to jistě velmi cenný výsledek v prestižním italském šampionátu.
Pořadí
Posádkavůz Celkový čas Ztráta na vedoucího 1. Rossetti L. - Chiarcossi M. Fiat Abarth Grande Punto S2000 1:38:08,4 --- 2. Kopecký J. - Starý P. Škoda Fabia S2000 +1,0 3. Perico A. - Carrara F. Peugeot 207 S2000 +46,0 4. Travaglia R. - Granai L. Fiat Abarth Grande Punto S2000 +58,1 5. Fontana C. - Arena N. Peugeot 207 S2000 +1:09,5 6. Longhi P. - Baggio L. Peugeot 207 S2000 +1:42,5 7. Signor M. - Barone M. Škoda Fabia S2000 +1:52,3 8. Carella A. - Riolfo I. Peugeot 207 S200 +2:40,0 9. Andreucci P. - Andreussi A. Peugeot 207 S200 +3:31,5 10. Angrisian M. - Dainese L. Mitsubishi Lancer Evo IX +3:38,4S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?