Wilks se vrátí až na "Barumku"

Wilks, Guy
Wilks, Guy, foto: www.ircseries.com
iAdam 11. července 2010 18:21
Sdílej:

Guy Wilks a Škoda UK na Azorských ostrovech nebude startovat. Kvůli Wilksově rekonvalescenci ho uvidíme až u nás na Barum Rally ve Zlíně.

Posádku Škody UK Guye Wilkse a Phila Pugha jsme mohli vidět na původním seznamu přihlášených na Sata Rallye Acores. Padlo však rozhodnutí tuto soutěž vynechat a nestartovat ani na následující Rali Vinho Madeira.

Důvod toho opožděného návratu do IRC je prostý: přednost dostala rekonvalescence po nehodě na Sardinii, kde Wilks utrpěl zlomeninu dvou bederních obratlů. Na "Barumku", tradiční vyvrcholení české rallyové sezóny, by však měl být Brit už zcela uzdráv.

"Vynechání rally na Azorech nám přinese více času na přípravu k návratu a také na to, abych dosáhl svojí kondice," nechal se slyšel Wilks, kterého v jeho příštím vystoupení uvidíme již s novou Fabií S2000. Před Barum Rally, která se jede 27. až 29. srpna, má v plánu ještě test na území naší republiky.

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.