ADAC Hessen Rallye Vogelsberg 2010 byla druhou soutěží německého šampionátu.
V pátek začal nejlépe Stölzel s Porsche 911, hned za ním bylo další Porche Wernera. Třetí překvapivě Zeltner s BMW. Až čtvrtý čas zajel Wittmann, terý se soutěže zúčastnil aby se rozjel před dalším pokračováním IRC. Hned za ním byl Kahle s Fabií S2000. Na konci dne však bylo všechno jinak. Po první etapě vedl Wallenwein se Subaru, druhý byl Kahle a třetí Wittman. ten se vyhoupnul do čela hned v první Rz druhého dne, když si hned zajistil vedení o jedenáct vteřin.
To už ale začal stávkovat motor Kahleho Fabie. Vozidlo sice dojelo do servisu, ale výměna cívky nepomohla. Aby nevznikly další škody na motoru Fabie, se tým rozhodl odstoupit. Druhé místo tak zaujmul Mark Wallenwein s druhou Fabií Škoda Deutschland. Třetí skončil Sandro Wallenwein se Subaru.
Veterán německých soutěží Gassner skončil čtvrtý, pátý pak dojel Corraza s devítkovým Lancerem. Velmi překvapivé časy jezdil vítěz dvoukolek Herbold s Civicem Type R R3, když porážel, po celou dobu soutěže, i mnohem silnější speciály.
Výsledky soutěže
1. Franz Wittmann Jr/Klaus Wicha (A/D) Peugeot 207 S2000 1:18.58,5 2. Mark Wallenwein/Stefan Kopczyk (D) Škoda Fabia S2000 +27,5 3. Sandro Wallenwein/Marcus Poschner (D) Subaru Impreza WRX STI N15 +47,5 4. Hermann Gassner/Siegfried Schrankl (D) Mitsubishi Lancer Evo X +1.15,6 5. Peter Corraza/Ronald Bauer (D) Mitsubishi Lancer Evo IX +3.00,2 6. Felix Herbold/Kevin Zemanik (D) Honda Civic Type-R R3 +4.12,9 7. Anton Werner/Gabriele Fischer (D) Porsche 911 GT3 +4.50,9 8. Max Christensen/Dorthe Ravn (DK) Subaru Impreza WRX STI N14 +5.18,5 9. Maik Stölzel/Tommy Windisch (D) Porsche 911 GT3 +6.25,3 10. Robert Pritzl/Christina Kohl (D) Subaru Impreza WRX STI N15 +6.29,3
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.