Citroën Sport se již plně soustředí na vývoj nového vozu DS3 WRC. Vývoj C4 WRC se tedy úplně zastavil, stejně tak jako jeho výroba. Proto se šéf Citroënu, Oliver Quesnel, trošku obává situace, kdy by došlo ke zničení nějakého vozu C4 WRC na tratích světového šampionátu.
Zatímco vývoj C4 WRC je v současné době úplně zastaven, tak se veškerá pozornost vývojářů francouzské automobilky soustředí na nový model DS3 WRC. Citroën si tak musí v letošní sezoně vystačit se současným počtem vyrobených C4ek. Mimo jezdců Sébastiena Loeba a Daniho Sorda z továrního týmu využívá C4 WRC také jejich juniorský tým (jezdci Ogier a Räikkönen). Poslední dvě C4 WRC vlastní soukromník Petter Solberg. S vozem francouzské značky chtěli letos v MS startovat ještě další dva jezdci (Conrad Rautenbach a Gigi Galli), ale Citroën je musel z důvodu nedostatečné kapacity odmítnout.„Museli jsme je odmítnout. V případě, že by se něco stalo, tak bychom nebyli schopni připravit do další rally nový vůz. V Citroënu se snažíme mít vše na nejvyšší úrovni, a tak musíme občas něco zamítnout,“ říká Quesnel.„Doufám, že se v aktuální sezoně nezničí žádný z našich vozů. Jinak by mohl pro nás nastat velký problém. Je velmi těžké v současné době postavit novou C4 WRC. Stát se může cokoliv, ale jsem si jistý, že se nám podaří v letošní sezoně vystačit s tím, co máme,“ uzavírá optimistický boss Citroënu.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.