Petter Solberg obdržel od Citroënu nový motor pro svoji Xsaru WRC a začal s přípravami na Kypr. Na této soutěži nebere horší než pátou příčku.
Petter Solberg se nachází před druhou rally, ve které bude startovat jako soukromník. Představí se tak v roli jezdce i šéfa týmu. O nadcházejícím víkendu se představí Petter Solberg World Rally Team na svém druhém závodě s tři roky starou Xsarou WRC. Před domácím publikem získal tento oblíbený seveřan šestou příčku. Tu se teď pokusí vylepšit, protože jeho cílem je nejlepší pětka. „Citroën mi dodal nový motor. K tomu nasadíme nové tlumiče značky Reiger. Proto si myslím, že na Kypru budeme mít větší šance na to, abychom se zapojili do boje o vyšší příčky. V týdnech po Norsku jsme náš výkon důkladně zanalyzovali a také se připravovali na pokračování MS. To je důvod, proč věřím tomu, že budeme lepší. Pochopitelně jsem také trénoval svaly,“ popisuje Petter. Petter moc dobře ví, jak být na Kypru rychlý, v roce 2003 zde vyhrál. V dalších letech (2004, 2005 a 2006) se už ale vítěz jmenoval pouze Sébastien Loeb. Rok 2006 byl až do letošního roku posledním rokem, kdy jsme mohli spatřit speciály WRC na tomto rozděleném ostrově.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?