Se startovním číslem sedm pojede v Monte Carlu i bývalý mistr Francie v Rally Stephane Sarrazin.
Tento známý francouzský pilot, který vyhrál mistrovství Francie v rally 2004, jezdil formulové i okruhové závody, absolvoval i několik podniků mistrovství světa v rally s vozem Subaru Impreza WRC, pojede v Monte Carlu s vozem Peugeot 2007 S2000. Jeho spolujezdcem bude Korsičan Jean-Jacques Renucci.Sarrazin startoval na Monte v továrním týmu Subaru v roce 2006. V loňském roce absolvoval ale 24 hodin Le Mans, což mu jistě pomůže v noční etapě. V loňském roce si rovněž zkusil závodění v IRC, když jel na Rally Antibes. Zde skončil druhý o 25 vteřin za vítězem Vouillozem.Jeho Peugeot 207 S2000 provozuje peugeot Sport France. Stephane říká: "Moc se těším na návrat do rally. Poslední dobou jsem jezdil více okruhy a rally je pro mne vášeň." Co říká Sarrazin o letošních tratích? "Bude to velmi náročné, sice jsem zde startoval v roce 2006, ale zde bude obrovská konkurence. Budou to krásné závody,"Jaká bude taktika pro závody? "Monte je samo o sobě velkou zkušeností. Budeme se snažit využít znalostí zdejších podmínek z minulých startů. Letos se bude orpti jiným rokům měnit povrch trati. Také se změnily některé zkoušky. Doufám že využiji zkušenosti v noční etapě z 24 Le Mans." Není vyloušeno, že Sarrazina nevidíme v letošní IRC naposledy:" Rally men velmi zajímá a IRC jsou opravdu kvalitní závody. Je možné že to nebude naše poslední účinkování v IRC 2009. Vše záleží na našem výsledku a také na penězích,"
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.