Na Nürburgringu chce šéf Tesly Elon Musk zjevně ukázat celému světu, že jeho Tesla Model S je i přes konkurenci od Porsche stále nejrychlejším sériovým elektrickým vozem na světě. Nyní také odhaluje, jak byl vůz pro rekordní jízdu upraven.
Držitelem rekordního času na Severní smyčce Nürburgringu je Porsche Taycan. S časem 7 minut a 42 sekund se jedná o nejrychlejší čtyřdveřový plně elektrický vůz. Na tento rekord si nyní dělá zálusk i Elon Musk s upraveným modelem S. Tesla Model S možná ve zrychlení z 0-100 patří mezi nejrychlejší vozy planety, na okruzích však nepředvádí přesvědčivé výkony. Na Nürburgringu už to jednou zkoušela v rukách závodníka Robba Hollanda a selhala hned po první třetině nejnáročnějšího okruhu světa.
Na trhu je ale už od roku 2012 a od té doby došlo k mnoha vylepšením. Na okruhu Laguna Seca v Kalifornii nyní stanovila nový rekord v kategorii čtyřdveřových automobilů časem 1 minuta a 35,555 sekundy. Jak to dokázala? Údajně se v útrobách skrývá nové pohonné ústrojí, které zachovává 3 motory jako nejsilnější verze, dosahují však vyššího výkonu. Upraven byl také podvozek.
Nové motory jsou údajně určeny pro novou Teslu Roadster. Otázkou tedy zůstává, zdali se v nějaké formě dostanou Tesly Model S. Možná se tedy dočkáme ještě rychlejší verze než P100D Ludicrous+.
Upravená Tesla Model S má také podle Muska 7 sedadel. Původní Model S byl v této modifikaci k dostání už dříve. V kufru byly umístěny 2 nouzové sedačky spíše pro děti, jednalo se tedy spíše o konfiguraci 5+2. Později tato varianta zmizela z nabídky. Model S už je na trhu 7 let a je tedy možné, že došlo k výraznějším úpravám a dočkáme se úplně nové generace vozu.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?