Nejdražší auto vyráběné v USA? Brzy se jím může stát Mercedes-Maybach

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury
Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, foto: Daimler AG
Antonín Marek , AutoRoad.cz 19. března 2019 11:03
Sdílej:

Město Vance ve státě Alabama by se již brzy mohlo stát rodištěm vůbec nejdražšího cestovního vozu vyráběného na území USA. Právě ve svém americkém závodě totiž automobilka Mercedes-Benz plánuje výrobu prémiového SUV Mercedes-Maybach GLS.

Závod ve městě Vance, patřící automobilce Mercedes-Benz, by se podle informací webu Automotive News měl stát jediným místem, kde se bude vyrábět exkluzivní model Mercedes-Maybach GLS. A protože se jeho cena odhaduje na cca 200 000 dolarů, tedy cca 4.5 milionu korun, půjde tak o nejdražší cestovní automobil vyráběný v USA.

Dosavadním držitelem tohoto nezvyklého titulu by podle informací webu Motor1 měla být Accura, tedy americká odnož Hondy. Ta ve státě Ohio vyrábí model NSX, jehož cenu by však GLS mohlo podle dosavadních očekávání překonat až o 42 500 dolarů, tedy cca 959 000 Kč.

Mercedes-Maybach GLS by měl spadat do segmentu velkých prémiových SUV, takže chce zapůsobit na stejnou klientelu, jako například Bentley Bentayga. Design vozu, jehož představení se očekává ještě letos, by měl vycházet ze studie Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, kterou automobilka odhalila minulý rok. Pod kapotou se však neočekává elektrický pohonný systém, ale klasická V8 o výkonu okolo 560 koní.

Kromě exkluzivního Mercedesu-Maybach by se v americké továrně Vance měla vyrábět i příští generace klasického Mercedesu GLS a v nadcházejících letech se zde plánuje i s výrobou elektrických modelů z rodiny IQ. Ostatně i kvůli tomu prochází závod rozsáhlou modernizací.

I v současnosti však patří závod ve Vance k jedněm z nejvýznamnějších v USA. Jak totiž upozornil web The Drive, dvě třetiny produkce putují do zámoří, díky čemuž patří závodu titul druhého největšího exportéra.

Stalo se
Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.

Testy aut
DS 7 PHEV 300 AWD Edition France

DS 7 PHEV 300 AWD Edition France – šmrncovní plug-in hybrid za zvýhodněnou cenu

Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?

Testy aut
Mercedes-Benz GLB

Test ojetiny: Mercedes-Benz GLB 250 4MATIC – prémiový všeuměl o více než třetinu levněji

Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.