Koncern Volkswagen se v posledních letech aktivně připravuje na přechod na elektrickou budoucnost, což znamená vývoj nových technologií, přípravu nových konceptů a samozřejmě i úpravu stávající výrobní infrastruktury. Tyto přípravy však nejsou snadné ani levné, což povede k mnoha úsporným opatřením. Včetně snižování počtu zaměstnanců.
Koncern Volkswagen se připravuje na velké úspory ve jménu elektrické budoucnosti, které se nevyhnou ani ústřední značce Volkswagen. „Volkswagen bude zvyšovat tempo své transformace a podnikne důležité kroky, které povedou k posílení konkurenceschopnosti na udržitelné bázi," uvedla ve svém prohlášení automobilka.
Jednou z připravovaných změn je i rozsáhlá automatizace rutinních úkonů, která však povede až ke ztrátě 5 000 až 7 000 pracovních míst . Velká část z nich by však měla být pokryta běžnou fluktuací a také odchody do důchodu. Jak uvádí web TheLocal.de, který na zprávu upozornil, v následujících letech bude mít nárok na důchod okolo 11 000 zaměstnanců automobilky.
A ačkoliv se bude velká část pracovních míst rušit, změna zaměření automobilky by podle jejího vedení měla vést k vytvoření cca 2 000 nových pracovních míst v oddělení elektroniky a vývoje software. Současní zaměstnanci by se navíc neměli bát - až do roku 2025 by jim měla být jejich pracovní místa stále garantována.
A co je důvodem propouštění? Investice a s nimi spojená úsporná opatření. Automobilka by totiž ráda snížila své roční náklady na cca 5.9 miliardy Euro ročně a to do roku 2023. Současně se také plánuje zvyšování investic do technologií budoucnosti, jako jsou elektrické vozy s bateriemi, nebo technologie autonomního řízení. Ačkoliv se tedy v listopadu minulého roku hovořilo o plánovaných investicích okolo 11 miliard Euro, dnes už se mluví o 19 miliardách.
Automobilka oznámila tyto novinky během dnešní tiskové konference, na které také oznámila úmysl navýšit plánovaný počet elektrifikovaných modelů. Zatímco podle dřívějších odhadů se během následujícího desetiletí mělo na trhu objevit okolo 50 elektrifikovaných vozů různých značek z koncernu VW, podle nových plánů jich má být až 70.
Koncern tak reaguje nejen na současné trendy vývoje automobilového průmyslu, ale také na stále zpřísňující se emisní normy EU, které automobilkám od roku 2020 opět výrazně zkomplikují život.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.