Peugeot prozradil, čím chce překvapit na ženevském autosalonu

Antonín Marek / AutoRoad.cz, 28. února 2019, 15:06 Google+

Peugeot odhalí v Ženevě své novinky v oblasti elektrifikace. Veřejnosti se představí dva vozy ve světové premiéře: nový Peugeot 208 ve verzi se spalovacím i elektrickým motorem a koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je předobrazem řady výkonných, elektromotorem vybavených sériových vozů vyvinutých divizí Peugeot Sport. Peugeot představí rovněž své nové benzínové plug-in hybridní motory u vozů Peugeot 3008, 508 fastback a 508 SW. Na elektrifikaci značky poukazuje i rozsvícená obří socha lva ve stánku. Návštěvníci se budou rovněž moci setkat s hvězdou loňského pařížského autosalonu, koncepčním vozem e-Legend, ztělesněním vize optimistické, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti „by Peugeot“.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Peugeot e-Legend Concept

Peugeot e-Legend Concept | foto: Peugeot

Sdílejte článek

Nový Peugeot 208 a e-208: Futuristic & Young

Peugeot v Ženevě představuje nový Peugeot 208, který navazuje na jeden z bestsellerů značky. Vzhledem k tomu, že přechod na nové zdroje energií neomezuje výběr tvaru karoserie či způsob využití vozu, je nový Peugeot 208 v nabídce ihned při uvedení na trh se třemi druhy motoru: 100% elektrickým, benzínovým a dieselovým.

 Tato nová generace modelu Peugeot 208 dokonale odpovídá přesunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů. Prosazuje se svým výrazným designem, z něhož čiší mladistvá energie. Nový Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a po jeho vzoru je vybaven zcela novou generací místa řidiče Peugeot i- Cockpit® s vyvýšeným 3D přístrojovým panelem a celou škálou asistenčních systémů vyhrazeným vyšším segmentům.

Nový Peugeot 208 se chystá výrazně prosadit v segmentu B a velkou měrou přispět k úspěchu řady Peugeot. Ta se aktuálně vyznačuje výrazným designem a diferenciací prostřednictvím inovací a nejmodernějších technologií. Nový Peugeot 208 využívá mobilní připojení a nabízí funkce Mirror Screen a 3D on-line navigace TomTom® Traffic. Je rovněž mimořádně bezpečný. Disponuje podpůrnými prvky řízení nejnovější generace na nejvyšší úrovni svého segmentu, mimo jiné i novým systémem Drive Assist, který otevírá cestu k poloautonomnímu řízení.

Nový Peugeot e-208, který je k dispozici již při uvedení nového modelu na trh, poskytuje díky 100% elektrickému motoru o výkonu 100 kW (136 k) a točivému momentu 260 Nm (k dispozici od 0 km/hod) hbitost, stimulující potěšení z jízdy a současně okamžitou reakceschopnost.

Nový Peugeot 208 je zvenku velmi snadno rozpoznatelný díky:

 • masce chladiče ve stejné barvě, jakou má karoserie;
 • dichronickému ztvárnění loga lva (postup, který mění barvu podle úhlu pohledu);
 • podpisu „e-208“ v zadní části a písmenu „e“ na zadních blatnících.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered: Neo-Performance

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered je předobrazem řady výkonných sériových elektromobilů vyvinutých divizí Peugeot Sport.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je odvozen z radikálního fastbacku Peugeot 508 Hybrid, prošel specifickou designovou úpravou, je ještě radikálnější a sportovnější. Velká péče byla věnována aerodynamice s cílem dosáhnout optimální účinnosti a efektivního výkonu: přední nárazník je ostřejší, maska chladiče získala „plovoucí“ lamely, vůz má klapky na úrovni prahových lišt, stabilizační křidélka na úrovni zadních postranních okének a nový difuzor vzadu.

Šedý odstín „Gris Selenium“ se díky perleťovým částicím mění v závislosti na světle. Je spojen s prvky v odstínu „Kryptonite“, které podtrhují příslušnost koncepčního vozu ke sportovní a výkonné řadě.

Vývojem koncepčního vozu 508 Peugeot Sport Engineered byl pověřen tým inženýrů divize Peugeot Sport. Tento koncept nabízí mimořádné výkony srovnatelné s vozem se spalovacím motorem o výkonu 400 k. Má pohon 4×4 a díky spojení tří motorů nabízí vynikající akceleraci, již zajišťuje benzínový motor PureTech 200 k a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 k vepředu a druhý 200 k vzadu.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered využívá výhody hybridního systému, který přináší velké úspory a umožňuje dojezd ve 100% elektrickém režimu až 50 km (WLTP).

img-responsive

Koncept 508 Peugeot Sport Engineered | foto: Peugeot

100% Elektrifikovaný stánek Peugeot

Peugeot bude na ženevském autosalonu na svém stánku o rozloze 1 400 m2 od 7. do 17. března vystavovat:

 • Dvě novinky ve světové premiéře: nový Peugeot 208 a e-208, dále koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered.
 • Nabídku vozů s benzínovým plug-in hybridním pohonem. Vozy Peugeot 3008 Hybrid4 a Peugeot 508 Hybrid budou od podzimu letošního roku nabízet 4 režimy řízení pro intenzivnější zážitky a mobilitu bez omezení. Příjem objednávek začne v červnu.
 • Peugeot e-Legend Concept, ztělesnění vize optimistické, žádoucí, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti by Peugeot.
 • Nový slogan značky, MOTION & e-MOTION, jímž se značka připojuje k výzvám, které s sebou přináší přechod na nové zdroje energií, a jímž podporuje elektrifikaci vozů Peugeot.
 • Socha monumentálního lva v barvách symbolizujících energetickou transformaci: velvyslanec značky, který byl v Ženevě představen v roce 2018, ožije díky hře zelených a modrých světel a odrazů na svém hladkém propracovaném povrchu. Značka vstupuje do epochy energetické transformace a elektrifikace jejího symbolu je toho dalším důkazem.

S ohledem na to, že Peugeot je jediným výrobcem automobilů, který nabízí globální mobilitu prostřednictvím dvou, tří a čtyřkolových dopravních prostředků, představuje na stánku rovněž novinky značek Peugeot Cycles a Peugeot Motocycles. Jedná se pochopitelně o produkty vybavené elektromobilem:

 • Peugeot Cycles vystavuje trekingové elektrokolo eT01 Belt Powertube s bezúdržbovým řetězovým převodem. Je vybaveno 100% elektrickým motorem a baterií zabudovanou v rámu a poskytuje plynulou akceleraci.
 • Peugeot Motocycles představuje koncept E-Metropolis, elektroverzi vlajkové lodi značky, legendárního tříkolového skútru Peugeot Metropolis. Koncept E- Metropolis nabízí výkony na velmi vysoké úrovni, v souladu s ambicemi značky plnit v hlavních evropských městech roli reference. Elektromotor usazený na podvozku poskytuje maximální výkon přenášený na zadní kolo prostřednictvím ozubeného řemenu 36 kW. Maximální rychlost je 135 km/h a dojezd na jedno nabití až 200 km. E-Metropolis nabízí výjimečný zážitek z jízdy díky elektrickému motoru, s nímž je tříkolka lehčí. Hlavními přínosy budoucího skútru E-Metropolis jsou potěšení z jízdy, bezpečnost a výkon.
Vytisknout

Diskuze: Peugeot prozradil, čím chce překvapit na ženevském autosalonu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Porsche Taycan

Nový rekord na Nürburgringu pro Porsche Taycan

HONDA CRF110F

HONDA CRF110F, modelový rok 2023

Nürburgring (Německo)

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů ze severní smyčky Nürburgring

Honda CRF50F

Honda CRF50F, modelový rok 2023

ford fiesta

TEST: Ford Fiesta ST-line X – hravý prcek (nejen) do města, který jezdí do 5 l/100km

Toyota Mirai

Toyota se podílí na vývoji užitkových vozů na elektřinu a vodík

peugeot 408

Překvapivá rotující prezentace nového modelu Peugeot 408

on-line prodej

Ceny ojetých aut v červenci výrazněji klesly

NIO ES6

Značka Nio otevře závod v Maďarsku. Auta tam ale vyrábět nebude

lexus es

TEST: Lexus ES 300H F Sport - ostře vypadající limuzína, se kterou je jízda relax

Offroad Obytný speciál Liaz 4×4 300PS

Chtěli byste Offroad obytný speciál Liaz 4×4 300PS? Může být váš

Ilustrační foto

Škoda řeší nový design a růst cen energií

IONITY spolupracuje s OMV a otevřela na dálnici D1 další dvě rychlodobíjecí stanice

Mění Češi názor na auta s elektrickým pohonem?

Toyota

Biomasu k výrobě paliva zvažují japonské automobilky

Lamborghini Huracán Sterrato

Lamborghini Huracán Sterrato, pojem SUV dosáhl nové dimenze

reklama

Doporučujeme

Ford představuje na MWC 2019 nové navigační aplikace, jejichž přednosti ocení i řidiči užitkových vozů

Ford nabídne nové navigační aplikace

Čtěte dále

Nejčtenější články

 1. Překvapivá rotující prezentace nového modelu Peugeot 408

 2. Toyota se podílí na vývoji užitkových vozů na elektřinu a vodík

 3. Honda CRF50F, modelový rok 2023

 4. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů ze severní smyčky Nürburgring

 5. Nový rekord na Nürburgringu pro Porsche Taycan

 6. HONDA CRF110F, modelový rok 2023

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud