Antonín Marek / AutoRoad.cz, 19. února 2019, 16:24 Google+

Závodní pneumatiky vítězného Porsche 919 Hybrid, které v roce 2017 zvítězilo v jednom z nejznámějších vytrvalostních závodů světa 24h Le Mans, nechala automobilka recyklovat do speciální série vinylových desek, které nesou poměrně neobvyklý obsah: komentáře k 19 závodům v Le Mans, kde Porsche zvítězilo.

Porsche recyklovalo pneumatiky vítězného 919 Hybrid z Le Mans na unikátní vinylové desky | foto: Porsche

Použité závodní pneumatiky byly nejprve rozdrceny a následně se z jejich materiálu vyrobilo 200 jednostranných vinylových desek. Každá deska pak nese 24 minutových nahrávek, které se vztahují k vítězství Porsche na nejslavnějším vytrvalostním závodě světa: 24 hodin Le Mnas.

Komentářů k závodům se zhostily významné osobnosti, které mají k automobilce blízko. Nechybí mezi nimi třeba Dr. Wolfgang Porsche, Chad McQueen nebo legendární závodník Hans-Joachim Stuck.

Z pneumatik vítězného modelu sice bylo vyrobeno celkem 200 desek, k veřejnosti se jich však dostane pouze 24. Zájemci o ně se budou muset přihlásit do speciální aukce pořádané na webu Porsche, jejíž výtěžek poputuje organizaci Loisirs Pluriel, která ve Francii pomáhá postiženým dětem.

Na webových stránkách v současnosti probíhá odpočítávání do začátku aukce, která odstartuje o půlnoci 24. února a potrvá 24 hodin. Není pochyb o tom, že se po deskách v aukci jen zapráší. Automobilka však myslela i na méně movité a jednotlivé nahrávky umístilan a všechny významné hudební streamovací služby. Najít je tak můžete na Spotify, Deezer, Apple Music, Amazon Music, Soundcloud nebo YouTube Music.

zdroj: youtube.com

Pro připomínku doplníme, že Porsche 919 na závodech 24 hodin Le Mans naposledy zvítězilo v roce 2017, kdy se za jeho volantem střídali piloti Timo Bernhard, Brendon Hartley a Earl Bamber. Vůz přitom startoval až ze třetího místa, zatímco první dvě připadla vozům Toyota Gazoo Racing. Z nich však ani jeden nedojel do konce závodu, který nakonec Porsche vyhrálo s náskokem celého kola.

Diskuze: Porsche recyklovalo staré pneumatiky do gramofonových desek, hudbu na nich nečekejte