Krátce po premiéře první série motoristického pořadu The Grand Tour představila známá trojice Clarkson, Hammond a May svůj další projekt, který měl spojovat motoristy z celého světa na jednom místě. Hezká myšlenka si sice získala oblibu, ekonomicky však strádala a po dvou letech vykázala enormní ztráty. A právě to by mohly změnit novinky, které by se měly na DriveTribe brzy objevit.
Projekt DriveTribe, který založili Clarkson, Hammond a May téměř přesně před dvěma lety, měl fungovat jako sociální síť pro motoristy a milovníky automobilů. Kromě trojice slavných moderátorů do projektu investovali i bývalý producent Top Gear a současný producent Grand Tour Andy Willman, 21st Century Fox nebo investiční společnost Breyer Capital, vedená Andy Breyerem, jedním z prvních investorů do Facebooku.
Jedná se tedy o skutečně rozsáhlý projekt, který měl do začátku zajištěn slušný přísun kapitálu. V srpnu tohoto roku však Companies House zveřejnil informace, podle kterých měl DriveTribe prodělat v prvních dvou letech své existence okolo 12.5 milionu liber. To je cca 362,6 mil. korun!
Slavná trojice moderátorů se však rozhodně nechystá svůj projekt uzavřít, místo toho chystají zavedení nových služeb. A jednou z nich by podle informací webu The Telegraph měl být vstup na trh s pojištěním a opravami automobilů.
První krok uskutečnil DriveTribe již začátkem roku, kdy spustil novou službu MyGarage. Do té mohou lidé vyplnit informace o svém automobilu, případně o automobilu, který by chtěli. DriveTribe je pak na základě dat může upozornit na nutnost obnovit si pojištění, případně jim může zprostředkovat kontakt na společnosti, které se mohou postarat o servis vozidla, jak informoval The Telegraph.
DriveTribe navíc může svým členům na základě dat o jejich automobilech zprostředkovat nákupy u svých obchodních partnerů, přičemž část peněz z každé transakce by putovala zpátky do sítě. Do budoucna však podle The Telegraph plánuje DriveTribe sbírat i detailnější informace od svých členů, například i během řízení. S tím by mohla pomoci spolupráce s automobilkami, které sbírají data o svých řidičích zahrnující například jejich polohu či řidičské návyky.
Mezi projekty plánovanými na příští rok je i program na analýzu nálady, který má využívat nositelnou elektroniku typu Ftbit nebo Apple Watch. Ze získaných dat by měl program vyhodnotit jak se lidé během řízení cítí, přičemž cílem má být učinit řízení „zdravějším."
Výkonný ředitel Jonathan Morris uvedl, že do budoucna společnost plánuje i partnerství se společnostmi pro sdílení automobilů, které by uživatelům umožnilo pronajmout vlastní vozidla. Zatímco v USA jsou tyto služby velmi populární, ve Velké Británii se jim příliš nedaří.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?