Prezentace prototypu, který v sobě kombinuje autonomní elektrický vůz a cestovní dron, se odehrála na akci Dron Week v Amsterdamu. Ukázka projektu nezahrnovala jen let, ale současně přesné umístění kapsle na podvozek autonomního vozu, který následně odjel.
Prezentovaný funkční koncept Pop.Up Next byl sice prezentován v měřítku 1:4, i to však stačí k prokázání jeho proveditelnosti. Podle Audi by přitom plně funkční varianta v normální velikosti mohla dorazit již během příštího desetiletí, kdy by mohla zákazníkům poskytovat pohodlné a efektivní cestování po velkých městech. A to bez jakýchkoliv starostí či omezení spojených s provozem elektromobilů či dopravních dronů, jak připomíná web Carscoops.
„Doba létajících taxi přichází. My v Audi jsme o tom přesvědčení. V budoucnosti budou starší lidí, děti nebo lidé bez řidičských oprávnění chtít využívat pohodlné automatické taxi," uvedl člen představenstva Audi Bernd Martens, který je současně prezidentem Italdesign.
Dalším krokem společnosti Audi je spuštění testů v jižní Americe, kde chce spolupracovat s leteckou společností Voom, což je dceřiná společnost Airbusu. Jakmile si někdo v Mexico city nebo Sao Paulu objedná vrtulník, vozy Audi budou čekat na letišti a dopraví zákazníka do cílové destinace.
Automobilka tak chce lépe pochopit potřeby cílové skupiny zákazníků ještě předtím, než se stane projekt Pop.Up Next plně funkčním.
Kromě toho se automobilka chystá i na testování svých létajících taxi v Ingolstadtu, což je součástí podpory programu Urban Air Mobility. Ten je součástí projektu Evropské unie, který má přesvědčit veřejnost například o benefitech moderních technologiích a zodpovědět otázky vztahující se k regulacím, certifikacím, infrastruktuře, technologii baterií, atd.