Elektrická Audi ponížila spalovací motory. Porsche 911 porazila na zpátečku a stanovila světový rekord

mao / AutoRoad.cz, 10. října 2018, 11:07 Google+

Před pár dny jsme vám ukázali jedinečný koncept elektrické Audi RS3, která dokázala s lehkostí pokořit i světoznámé supersporty jako Lamborghini Huracán Performante či Porsche 911 GT 2 RS. Tvůrci tohoto unikátního vozu se však s těmito výsledky nehodlali smířit a rozhodli se ponížit spalovací motory velkolepým způsobem. V dalším sprintu s Porsche 911 GT 2 RS totiž Audi couvala, vyhrála a poté ještě stanovila světový rekord.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 11.10. 14:30) Napište svůj názor
Elektrická Audi RS3, koncept Schaeffler 4ePerformance, dokázala na zpátečku porazit Porsche 911 GT 2 RS a ještě stanovit nový rychlostní rekord v couvání

Elektrická Audi RS3, koncept Schaeffler 4ePerformance, dokázala na zpátečku porazit Porsche 911 GT 2 RS a ještě stanovit nový rychlostní rekord v couvání | foto: youtube.com

Sdílejte článek

Koncept elektrické Audi RS3, označovaný jako Schaeffler 4ePerformance, předvedl ve videu ze začátku týdne naprosto fenomenální výkony a s lehkostí pokořil všechny tři zástupce výkonných sportovních vozů. Někomu však tohle ponížení spalovacích motorů zřejmě nepřišlo dostatečné a tak autoři přišli ještě s jedním závodem, ve kterém se Audi opět postavila proti Porsche s výkonem 710 koní.

Na startovní čáře se tak opět postavily automobily vedle sebe, ovšem zatímco Porsche stálo správně, elektrická Audi stála obráceně. Tenhle závod totiž měla absolvovat pozadu a jasně tak ukázat nadvládu sportovních automobilů s elektrickým pohonem.

Elektrická pohonná jednotka pod kapotou Audi je totiž ve srovnání s tradičními motory vcelku jednoduchá a na zpátečku dokáže vyvinout stejnou rychlost, jako při jízdě dopředu. Mnohem větší výzva to tak byla pro řidiče, který se musel popasovat s obrovským přívalem výkonu, špatným výhledem, obráceným ovládáním a hlavně řízením zadních kol.

Video je však zajímavé ještě jednou věcí. Oficiální rekord pro nejrychlejší jízdu na zpátečku má totiž hodnotu 162.7 km/h, během závodů ve zrychlení však oba vozy dosáhnou takové rychlosti během několika málo sekund. Všem tedy bylo jasné, že pokud chce Audi porazit Porsche na zpátečku, bude muset vytvořit nový rychlostní rekord.

A k tomu také skutečně došlo. Na obou jezdcích i jejich týmu byla vidět kombinace strachu a nadšení, závod se ale povedl a Audi v něm Porsche opět porazilo o pěkný kus. Během průjezdu cílovou čárou navíc Audi uháněla rychlostí 178 km/h, což by na zápis nového rekordu bohatě stačilo.

zdroj: youtube.com

Týmu kolem elektrické Audi to však evidentně bylo málo a tak následovalo několik dalších jízd, během kterých se pilot elektrické Audi RS3 pokusil dosáhnout na zpátečku rychlosti přes 200 km/h. Řada z těchto pokusů nakonec skončila ve smyku, ze kterých jsme často byli vyděšeni jen jako diváci - co teprve chlapík za volantem. Řidič se ale nevzdal a nakonec se mu skutečně podařilo magickou dvoustovku překonat. Nový rychlostní rekord v jízdě na zpátečku, jehož držitelem je Schaeffler 4ePerformance, má hodnotu 207 km/h.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Elektrická Audi ponížila spalovací motory. Porsche 911 porazila na zpátečku a stanovila světový rekord

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 11.10.2018 14:30 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Renault Zoe

Autonomní vůz dle Renaultu? Elektromobil Zoe s křídlovými dveřmi

GAC GM6

Trumpova politika má nečekané důsledky, čínská značka přišla o jméno

Link Tour K-ONE

První čínské elektrické SUV dorazilo do EU. Jaké jsou šance, aby uspělo?

Bentley S1

Užitkový Bentley? Australská láska k pick-upům stvořila unikátní stroj

Bolt Nano

Usain Bolt představil vlastní elektromobil. Dojezdem opravdu překvapí

leasing

Uvažujete o leasingu? Počítejte s těmito výhodami i nevýhodami

reklama
reklama

Doporučujeme

Možná podoba příští generace Ford Bronco

Ford zřejmě nabídne sedmistupňovou manuální převodovku, unikátní bude nejen…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. James May vysekl obrovskou poctu Volkswagenu. Vyrábí prý jediné auto, které skutečně potřebujeme

  2. Jak je na tom Michael Schumacher? Nové informace může přinést chystaný dokument

  3. Dvojice vandalů objela klíčem bok Tesly Model 3. Netušili, co bude následovat

  4. První čínské elektrické SUV dorazilo do EU. Jaké jsou šance, aby uspělo?

  5. Amerika řeší nový problém, kvůli Číně si rozvrtá zem

  6. Nejrychlejší Lada na světě? 850 koňová Niva si dává supersporty k snídani

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud