Už je to poměrně dlouho, co se do světa dostala informace, podle které pracuje automobilka Ford na elektrickém SUV, které by mělo být inspirováno legendárním Mustangem. O designu nového modelu zatím nepadlo ještě ani slovo, přesto již automobilka potvrdila, že dorazit by měl okolo roku 2020 a jeho dojezd by se měl pohybovat okolo slušných 482 kilometrů
Elektromobily představují pro Ford důležité odvětví, kterému přikládá náležitou pozornost. I z toho důvodu vznikl speciální "Ford Tým Edison," jehož úkolem je pouze vývoj budoucích elektromobilů značek Ford a Lincoln. Tým zaujímá k vývoji holistický přístup, což znamená, že zvažuje i marketing, potenciální zisky, strategii nabíjení a v neposlední řadě i design a techniku.
„Nový tým musí být ochotný přijmout jako výzvu každou skutečnost a každý proces, který jsme v průběhu naší kariéry vyvinuli," uvedl Darren Palmer, ředitel produktového vývoje Ford Tým Edison, v rozhovoru pro magazín Medium.
Původním plánem Fordu bylo pojmenovat nový crossover Mach 1, po zveřejnění této informace se však mezi lidmi zvedla vysoká vlna odporu. Lidé nechtěli, aby se označení výkonných modelů Mustangu stalo označením pro nové SUV a tak automobilka musí přijít s novým názvem, jak uvedl Jim Farley, viceprezident Global Markets ve Fordu.
Vtisknout novému SUV spojitost s Mustangy, což je z nové fotografie naprosto evidentní, je dost odvážný krok. Ford Mustang je americkou ikonou výkonných sportovních vozidel, takže vytvořit z něj crossover by mohlo výrazně rozdělit společnost. Automobilka však vkládá do budoucnosti SUV a elektromobilů velké naděje, takže vtisknout novému vozu známé tvary Mustangu by mohlo ve vyvolání zájmu pomoci.
Jak nakonec poznamenává Motor1, model Mustang už si prošel různými změnami a vzrůstající popularitu SUVček zkrátka nelze ignorovat. Například Mustang II. generace, který byl na trh uveden v době ropné krize, byl sice tragicky "slabý" kompakt, ovšem nízký výkon znamenal nízkou spotřebu a tak se stále prodával dobře. NA trh totiž přišel ve správný čas.
Je tak docela dobře možné, že i přes prskání milovníků klasik bude elektrický crossover s tvary Mustangu v roce 2020 opět trefou do černého.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?