K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Česká stopa v Muskově impériu? Jeho nový projekt ponese název Pravda

-mao / AutoRoad.cz, 24. května 2018, 11:14 Aktualizováno 24.5.2018, 14:19 Google+

Elon Musk a jeho společnosti Tesla, Space X nebo Boring company se objevují v tisku i dalších médiích poměrně často, ovšem Elon Musk nemá s novináři příliš dobré vztahy. Celá věc dokonce došla tak daleko, že se Musk chystá vytvořit nový projekt, který ponese jméno Pravda. A o čem by měl být?

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Elon Musk (autor: Maurizio Pesce)

Elon Musk (autor: Maurizio Pesce) | foto: wikimedia.org

Sdílejte článek

Elon Musk má s řadou významných světových médií poměrně napjaté vztahy, což velice často ventiluje prostřednictvím svého twitterového účtu. Podle Muska totiž mají média zájem pouze o senzace, které jsou většinou spojeny s nějakým neúspěchem. Místo vyváženého zpravodajství tak prý informují jen o neúspěších jeho společností, zejména pak Tesly.

Svůj podíl na tom má mít podle Muska zejména ropný průmysl, který na rozdíl od Tesly investuje do různých reklam obrovské peníze. Média, která jsou na reklamách do velké míry závislá, pak samozřejmě touží po maximální návštěvnosti a tu v některých případech získávají především publikacemi šokujících informací.

V případě Tesly je však smutným faktem, že v posledních měsících bylo skutečně více problémů než úspěchů. Z nedávné doby tak můžeme z neúspěchů jmenovat několik vážných nehod při použití částečně-autonomního systému řízení Autopilot (který však nakonec nikdy nebyl příčinou nehody), přerušení výroby, problémy s výkonem brzd a samozřejmě zhoršující se ekonomickou situaci firmy. Z pozitiv pak lze jmenovat snad jen výraznější nárůst výroby, který však stále zaostává za původními plány, a představení nejvýkonnějšího Modelu 3, který se má na trh dostat zhruba za měsíc.

Musk má však médií „plné zuby" a obviňuje je ze senzacechtivosti za každou cenu a samozřejmě i z nedůvěryhodnosti. Někteří komentující na Twitteru však jeho chování přirovnali k Donaldu Trumpovi, na což však Musk opět reagoval podrážděně, označil toto srovnání za klišé a Trumpovu výhru v prezidentských volbách označil částečně za výsledek nedůvěry veřejnosti v média a zpravodajství, které mělo ztratit svou důvěryhodnost již před dlouhou dobou.

Místo pouhého stěžování si a kopání kolem sebe však Musk přišel s nápadem, jak by se dala tato situace napravit. Chce totiž vytvořit webovou stránku, kde by veřejnost mohla hodnotit důvěryhodnost jednotlivých článků, čímž by se dala podle výsledného skóre hodnotit úroveň redaktorů, médií nebo rovnou celých vydavatelství. Projekt by pak měl nést jméno Pravda.

Že nejde jen o plácání do větru potvrdil jeden z dalších uživatelů Twitteru, podle kterého si Musk už v říjnu minulého roku nechal v Kalifornii registrovat novou společnost Pravda Corp., což dosvědčuje i naskenovaný dokument.

V současnosti Musk pokračuje ve své twitterové horečce a vyzývá veřejnost, aby hlasovala, zda má web Pravda skutečně vzniknout. Stejně tak ale provokuje i média, která mají stále dost času přimět veřejnost k hlasování proti tomuto projektu. Pokud by k tomu došlo, Musk je připraven spustit web YouAreRight.com, který už také vlastní a zatím ho necává návštěvníky pouze přesměrovávat na Facebook.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Česká stopa v Muskově impériu? Jeho nový projekt ponese název Pravda

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Nový Volkswagen Touareg

Čím překvapí nový VW Touareg? Asistent pro jízdu v dopravní koloně

Ilustrační foto

Nejčastější chyby při koupi automobilu? Dopouštíme se jich téměř všichni

Caterham Seven SuperSprint

Další dopady přísnějších emisních norem? V Caterhamu teď mají plné ruce práce

Gurpratap Boparai převzal v dubnu letošního roku vedení společnosti Skoda Auto India Private Ltd. (SAIPL)

Škoda se chystá dobýt Indii, Volkswagen ji svěřil plnou důvěru

Věrná replika vyhlídkového autobusu Škoda 706 RTO, foto: ČSAP Nymburk

Československý autobus kabriolet? Vyhlídkové RTO mohlo být i poctou první republice

Toyota Camry

Toyota Camry se vrací do Evropy, pod kapotou nabídne sofistikovaný hybrid

reklama
reklama

Doporučujeme

Díky novému systému Easy-Fill Tire Alert od Nissanu se stane dohušťování pneumatik hračkou

Nissan představil geniální způsob, jak dofukovat pneumatiky. Proč to nikoho…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nejlevnější nová auta na českém trhu? Tohle pořídíte do 250 tisíc

  2. Tady je specifikace nového BMW řady 8. Jedna věc však mnohé zklamala

  3. Jak se vyhnout placení mýtného? Tento řidič přišel s neuvěřitelným nápadem

  4. Nejslavnější policejní kontrola? Tohle zastavení se stalo hitem internetu

  5. Toto je nové BMW řady 8. Podívejte se na výjimečný design i technologickou vyspělost

  6. Jak během 0.03 sekundy přijít o 3 000 Kč? Policista se rozpovídal o moderních radarech

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud