Ferrari 488 Pista je skutečným a velice výkonným vozem, jehož název však v mnohých budí otázky a v jiných dokonce přidušené posměšky. Ferrari 812 Curva už sice reálným vozem není, ovšem alespoň na grafice vypadá ještě extrémněji a schopněji. Bohužel extrémní je i jeho jméno.
Ferrari 488 Pista je skutečným uměleckým dílem, ovšem během jeho premiéry na ženevském autosalonu si někteří středo a východo-evropští návštěvníci nemohli odpustit tiché posměšky či narážky. Většině čtenářů už to nejspíše došlo, nicméně pokud to stále nechápete, zkuste si vygooglit, co v ruštině nebo polštině znamená výraz "Pizda."
V narážce na tento velice nešťastně zvolený název pak vznikl grafický model Ferrari 812 Curva. Skrytý význam tohoto názvu jistě nemusíme vysvětlovat, ovšem největší radost by z nového Ferrari jistě měli Poláci, pro které je výraz "ku*wa" dokonale univerzálním výrazem snad pro všechny životní situace. Naštěstí se však jednalo jen o aprílový žertík.
Ostatně Ferrari si podobnou "chybu" jistě nedovolí zopakovat dvakrát. Zvláště takto okatě. Pokud si ale odmyslíme všechny ty srandičky kolem názvu, pak by tento grafický koncept mohl představovat odlehčenou a výkonnější generaci modelu 812 Superfast.
Je sice nepravděpodobné, že by Ferrari nabídlo svým klientům model s takto mohutným křídlem, nicméně řada dalších prvků už tak nereálně nevypadá. Ať už se budeme bavit o výrazném zadním difuzéru, předním splitteru nebo masivních přívodech vzduchu, tohle auto je pořádně divoké, ovšem nikoliv nereálné.
V originálním aprílovém příspěvku, který zveřejnil web Gran Turismo Events, se objevila i falešná citace představitele prodejního oddělení automobilky Ferrari, která si dělá srandu z toho, že automobilka představuje většinu modelů až v době, kdy jsou už dávno vyprodány.
Ferrari 812 Curva se zkrátka stalo skvělým vtípkem, který ovšem poněkud zapadl. Autorovi grafiky, kterého na instagramu naleznete pod nickem @spdesignsest, však náleží smeknutí za nápad a jeho realizaci.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?