Před pár dny nám Kia ukázala, že její levný rodinný sedan obstojí i ve srovnání s mnohem dražším Lamborghini. Tehdy šlo jen o legraci, nicméně během posledního srovnání Nové Kia Stinger a vozů Porsche Panamera a BMW řady 6 se ukázalo, že Kia se svými modely míří skutečně vysoko. Evropská konkurence by se tak nejspíš měla začít bát.
Z pohledu cen míří nová Kia Stinger řekněme někam na úroveň BMW řady 4 Gran Coupe nebo Audi A5 Sportbacl, přičemž poslední jmenovaný model překonává minimálně na americkém trhu cenou o 10.000 dolarů (207 000 Kč) nižší.
S tímto srovnáním se však automobilka nehodlala spokojit a tak zamířila do vyšší ligy. Na YouTube kanálu Kia Motors America se tak objevilo video, kde nový Stinger GT soutěží s prémiovými evropskýmo vozy Porsche Panamera a BMW řady 6. V rámci objektivity pak na celý test dohlíží lidé z organizace AMCI Testing.
Během testování se vozy utkaly v celkem čtyřech disciplínách: akcelerace, zatáčení, slalom a jízda na čas. V každém voze přitom seděl zkušený závodní jezdec. Nikoho asi nepřekvapí, že korejský lift-back příjemně překvapil prakticky ve všech testech, přičemž na mnohdy lepší Porsche Panamera ztrácel pouhé desetiny či setiny sekundy.
Největším překvapením testu se tak staly překvapivě špatné výsledky BMW řady 6, které zaostávalo prakticky v každém testu a přitom stejně jako Porsche Panamera stálo cca dvojnásobek co Stinger GT (cca 850 000 Kč vs. 1,8 milionu Kč).
Je to tak již podruhé, co se Kia porovnává s mnohem dražšími a zkušenějšími soupeři a nevede si přitom vůbec špatně. Ani sama automobilka nejspíš neočekává, že lidé zvyklé řídit Lamborghini či Porsche by teď přešli k jejím vozidlům, nicméně potencionálním zákazníkům tím posílá vcelku jasný vzkaz, zvýrazňující její stále rostoucí kvality za rozumné ceny.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.