Automobilka Lexus na nadcházejícím mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu uspořádá dvě evropské produktové premiéry. Představí nový luxusní kompaktní crossover NX a modernizovaný prémiový hatchback CT spadající do kompaktní třídy.
Hbitý městský crossover NX se od svého uvedení před třemi lety rychle etabloval. Úspěšná kombinace výrazného stylu, prostorné karoserie, pohodlí, bezpečnosti a jízdní dynamiky napomohla tomuto modelu významně přispět k celosvětovému prodejnímu růstu značky Lexus. Model NX je nyní připraven překonávat další očekávání zákazníků svým modernizovaným zevnějškem, vylepšeným interiérem a novými prvky výbavy, které přinášejí ještě vyšší pohodlí a praktičnost.
Když Lexus na ženevském autosalonu v roce 2010 poprvé představil CT 200h, jednalo se o první kompaktní hybridní hatchback v segmentu luxusních vozů. Nejnovější modernizace tohoto modelu přinesla evoluční změny v podobě sportovnějšího ztvárnění, vylepšené kabiny a nových prvků výbavy. Změny staví na zavedených silných stránkách tohoto modelu a stvrzují jeho proslulou hospodárnost, spolehlivost a atraktivitu z pohledu řidiče.
Lexus Safety Systém +Model LS se coby vlajková loď značky chlubí širokou nabídkou vyspělých bezpečnostních technologií, kam patří i osvědčený paket aktivní bezpečnosti Lexus Safety Systém +. Koncepce postavená na integraci jednotlivých bezpečnostních technologií a systémů vozidla (namísto jejich použití v roli nezávisle fungujících jednotek) zajišťuje dokonalejší podporu řidičů za všech provozních situací.
Ve zbrusu novém LS byly některé prvky paketu Lexus Safety Systém + ještě zdokonaleny, např. přednárazový bezpečnostní systém (PCS), systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) nebo adaptivní tempomat řízený radarem.
PŘEDSTAVENÍ IKON ZNAČKY LEXUS Nové NX a modernizované CT se o pozornost návštěvníků budou dělit se dvěma novými vlajkovými modely Lexus: zbrusu novým vlajkovým sedanem LS a luxusním kupé LC. Tyto oslavované modely zřejmě nejlépe reprezentují novou globální komunikační strategii Lexus a slogan „Experience Amazing“. Současně jsou nejpodstatnějšími modely v jednom z nejrušnějších roků v celé historii značky.
K potvrzení své pozice luxusní globální značky životního stylu pak Lexus rovněž představuje ukázky své nedávné kreativní spolupráce ve světě módy, filmu a designu.
Patří sem futuristický letoun SKYJET, vystupující ve výpravném sci-fi snímku Valerian a město tisíce planet režiséra Luca Bessona, jehož celosvětová premiéra v kinech běží právě letos v létě. Lexus spolupracoval s týmem kreativců uvedeného snímku s cílem uvést do života jednomístnou stíhací loď SKYJET, která hraje ústřední roli v akčních scénách filmu.
ZBRUSU NOVÝ PŘÍSTUP K TISKOVÝM KONFERENCÍM NA AUTOSALONECHLexus plánuje v souladu se svým průkopnickým přístupem zcela změnit formát tradičních tiskových konferencí. Na frankfurtském autosalonu přichází se zbrusu novým způsobem představení novinek zástupcům médií.
Nový průlomový přístup je dalším příkladem toho, jak Lexus uplatňuje zásady Omotenashi – představující nejlepší tradice japonské pohostinnosti se zaměřením na konkrétního člověka – s cílem nabídnout nejvyšší standardy služeb.
V průběhu nabitých dnů pro novináře nebude pro tiskové konference Lexus vyhrazen žádný pevný čas. Zástupci médií se mohou namísto toho kdykoli zastavit na stánku Lexus, nasadit si brýle pro rozšířenou realitu a absolvovat komentovanou „cestu s průvodcem“ po celém stánku, včetně prezentace produktových specialistů Lexus a komentáře Alaina Uyttenhovena, ředitele společnosti Lexus Europe.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?