Každý, kdo má svůj automobil alespoň trochu rád, má tendenci pořídit si s ním nějaké pěkné fotky. Snaha o pěknou fotku Land Roveru Discovery ale málem stála majitele ztrátu vozu. Svůj automobil totiž zaparkoval až příliš blízko oceánu na podmáčený písek
Celá situace, která se odehrávala na pláži v New Jersey, začala pouhou snahou o pěknou fotku do alba. Majitel terénního vozu Land Rover Discovery ale podcenil zrádný mokrý písek a zajel až příliš blízko hladině oceánu.
Nevíme, zda si stihl udělat pár svých vytoužených fotek, ale víme, že v momentě kdy se z místa pokusil odjet zjistil, že vůz se do promočeného písku zabořil. A aby toho nebylo málo, začal přicházet příliv. Ačkoliv se majitel vozu snažil o vyproštění pomocí lopaty, vedl s přírodou opravdu nerovný boj.
Celou tuto situaci zachytila dvojice Chris & Megan Gillich, kteří místo nabídky pomocné ruky raději sáhli po telefonu a celou situaci natočili. Lidsky je to moc nešlechtí, ale vy se alespoň můžete podívat co se stane, když si o dovolené budete chtít vyfotit auto příliš blízko u moře.
Jakmile na místo přijela policie a vozidlo odtahové služby, vyproštění se stalo otázkou několika málo chvil. Ačkoliv z problikávajících světel je jasné, že elektrický systém vozu dostal pořádně zabrat, evidentně šťastný majitel se rozhodl z místa odjet po vlastní ose.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?