Policie v Kalifornii dostala darem nový Ford Mustang v úpravě Saleen 302. Ačkoliv má vůz ohromný výkon, nebude sloužit na dálnicích ani jako hlídkový vůz. Jeho účelem je totiž něco docela jiného.
S nápadem na vytvoření tohoto vozu přišel již v roce 2016 Steve Saleen, majitel společnosti, která se zaměřuje na stavbu a úpravu sportovních vozidel. Díky pomoci několika dalších podniků se nakonec celá stavba tohoto policejního speciálu opravdu realizovala a policejní oddělení z Riverside County si svůj vůz převzalo před několika dny.
Základem pro stavbu speciálu byl obyčejný Ford Mustang s motorem 5.0 V8, který věnoval lokální dealer automobilky Ford. Další na řadu přišla společnost Saleen, která věnovala čas úpravě motoru, interiéru i exteriéru.
Na konci jejich úsilí stál vůz v policejních barvách, se skrytými majáky a s výkonem ohromných 730 koní. Jak prohlásil sám Steve Saleen, jedná se o jedno z nejsilnějších a nejrychlejších vozidel, jaké kdy u policejního sboru sloužilo.
Naštěstí pro zločince nejde o běžné hlídkové nebo dálniční vozidlo. Tento automobil totiž bude primárně sloužit jako upomínka policistů padlých při službě. Nejčastěji tak bude k vidění během policejních přehlídek nebo prevenčních a propagačních akcí.
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.